Kayınpederi Halis Toprak’tan davacı

İşadamı Halis Toprak’tan 54 yaş küçük olan eşinin babası, kendisine söz verilen paranın ödenmediğini söyleyerek, kızının evliliğinin iptali için dava açacağını söyledi.

02.11.2009 - 14:00

TMSF tarafından şirketlerine el konulan Halis Toprak’ın başı 17 yaşındaki eşi Nazlıcan Tağızade’nin babasıyla da derde girdi.

Antalya’da huzurevinde kalan 63 yaşındaki Tağızade, Toprak’ın emekli olabilmesi için gereken 5 bin lira tutarındaki sigorta borcunu ödemek üzere söz verdiği halde bunu unuttuğunu iddia etti.

Kızın evliliğinin iptali için dava açacağını belirten Tağızade şöyle konuştu: “Sigorta borcumu Halis Bey’e anlattım. Bana ‘Hallederiz kolay o iş’ dedi. Ama o ‘kolay iş’ bir türlü halledilmedi.”

İsmet Tağızade, “Şu an durumum o kadar kötü ki ilaçlarımı bile alamıyorum. Ayrı yaşadığım eşimin üzerine kayıtlı bir otomobil olduğu için yeşil kartım iptal oldu. Bana verilen sözler tutulmadığı için Toprak’ın kızımla yaptığı evliliğin iptali için dava açacağım” diye konuştu.

Kayınpederinin açıklamalarına sert bir cevap veren Halis Toprak ise “Bunların hepsi yalan, öyle bir para konuşmadık. Zaten konuşsaydık şimdiye kadar elli kere verirdim” dedi.

İşadamı Toprak, eşinden ayrılmayacağını da ifade etti.

YİNE AYNI AVUKAT
İsmet Tağızade’nin kendisi adına dava açacağını söylediği avukat Burhan Apaydın, daha önce Halis Toprak’ın boşandığı eşi Ayşe Toprak’ın da avukatlığını üstlenmişti.

Toprak’ın vesayet altına alınması için kızlarının açtığı davada da davacı avukat yine Burhan Apaydın olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...