Kayınvalide ve eşini bıçaklayan sanığa 17 yıl hapis

Adana’da hemşire eşinin adına bankadan kredi çektiren kayınvalidesi ile eşini bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs ettiği öne sürülen sanık, 17 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Anadolu Ajansı 02.05.2016 - 11:16

Kayınvalide ve eşini bıçaklayan sanığa 17 yıl hapis

Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına tutuklu sanık H. S (33), onu azmettirmekle suçlanan kardeşi tutuksuz C. S. (31) ile hemşire eşi M.S (26), kayınvalidesi K.D. (53) ve avukatları katıldı.

35 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istenen H.S., son savunmasında kayınvalidesinden yakınarak, şunları söyledi:

"Kayınvalidem Ceyhan'da 7 yıl boyunca bizi huzursuz edince Adana'ya taşındık. Yeni bir hayat kuracaktık. Ancak kendisi 50 metre yakınımızda ev tuttu. Olaydan bir gün önce eşimi öperek kendisine gönderdim. Benim haberim olmadan eşimin adına bankadan kredi çekti. Bir şey yapmadım. Ölmüş babama hakaret edince dayanamadım. Kim dayanabilirdi?  Sevenleri kimse ayıramaz, eşim benden ben eşimden vazgeçmem."

Ağabeyini azmettirmekle suçlanan ve ağabeyi gibi 35 yıl hapsi istenen C.S. da "Kudret teyze kayınları ve akrabaları ile sorunludur. Ağabeyim defalarca evine gidememiştir. Şu an kızının maaşı için çocuklarına bakmaktadır. Adaletinize güveniyorum" diye ifade verdi.

Kayınvalide K. D., damadından şikayetçi olduğunu belirterek, "Ben çocuklarına baktığım için ağır ceza almasını istiyorum. Bundan sonra kendime, çocuklarıma ve eşime bir zarar gelirse bunlardan bileceğim" dedi. Kızı Meryem Seyitoğlu ise bir diyeceği olmadığını söyledi.

Mahkeme heyeti,  H.S’nu "eşini öldürmeye teşebbüsten" 11 yıl 6 ay, "kayınvalidesini öldürmeye teşebbüsten" ise 6 yıl 3 ay olmak üzere toplam 17 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Kardeşi C. S. ise delil yetersizliğinden beraat etti.

H.S., 15 Ekim 2015’te önce eşi M.S. sopayla dövdükten sonra bıçaklamış, ardından kaçan kayınvalidesi K.S’yı peşinden koşup yakalayarak sırtından bıçakla yaralamıştı. Olaydan sonra kaçan zanlı, 22 Kasım 2015'te yakalanıp tutuklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...