KCK davası taşınmıyor

KCK Ana Davası’nın 28'inci duruşması başladı. Tutuklu sanıklardan 6'sının hazır edildiği duruşmaya bu kez avukatlar da katılma kararı aldı. Mahkeme, savcının 'davanın başka bir ile nakledilmesi' talebini reddetti.

06.12.2011 - 11:24

KCK davası taşınmıyor

104'ü tutuklu 152 kişi hakkında açılan KCK davasının 28'inci duruşması Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı.

Daha önce yargılamayı boykot eden avukatlar da, bu kez duruşmaya katıldı.

40 KİŞİLİK İTALYAN HEYET DE ADLİYEDE
Öte yandan duruşmaya katılmak üzere İtalya'dan da insan hakları aktivistleri, sendikacı, avukat ve gazetecilerden oluşan 40 kişilik bir heyet Diyarbakır Adliyesi'ne geldi. Heyette bulunan 15 avukat ve 5 gazeteci duruşmayı izlemek için adliye binasına girdi. Ancak "yer yok" gerekçesiyle 6'sı duruşma salonundan çıkarıldı.

‘AMAÇ TÜM BDP YÖNETİMİNİ İÇERİ KOYMAK’
İngilizce, İtalyanca ve Türkçe "Heppimiz Hatip Dicle'yiz" pankartı taşıyan İtalyan heyeti adına açıklama yapan CGİL Sendikası'ndan Antonyo Olivery, " 2009'dan bu yana 4 bini aşkın kişi tutuklandı. Bunların arasında belediye başkanları, milletvekilleri, sendikacılar ve insan hakları savunucuları var. Bu ifade özgürlüğüne ve politik özgürlüğe yapılan bir darbedir. Bu davanın amacı, hedefi BDP yönetimini tamamıyla içeriye koymaktır" diyerek tepki gösterdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...