Kelebekler Vadisi’ndeki "ölüm yolu" kapatılıyor

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi’nde yer alan tehlikeli patika yol kapatılıyor. Bölgedeki köylüler ise yolun kapatılmasına karşı çıkıyor.

20170805_2_25105608_24711961.jpg
Arşiv

Dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi’nde 350 metre yükseklikteki sarp patikada art arda ölümlerin yaşanması üzerine Fethiye Kaymakamlığı harekete geçti.

Habertürk gazetesinin haberine göre; Fethiye Belediyesi ve Faralya Mahalle Muhtarlığı’na yazı gönderen Kaymakam Ekrem Çalık, “Bu patika yolu kullanmak tehlikeli ve yasaktır” ifadesinin yer aldığı bilgilendirme tabelalarının konulmasını talep etti.

Yolun kapatılmasını isteyen Çalık, “Yaralamalı ve ölümlü kazalarda UMKE ve AKUT ekipleri ciddi sıkıntılar yaşıyor. Turizm yolu olarak uygun değil diyoruz’’ dedi.

Öte yandan, Kelebekler Vadisi’ne ulaşımı sağlayan iniş yolunun düzenlenmesini isteyen Faralya Mahallesi Muhtarı Hasan Karaburun ise “Kazalar patikada yolu şaşıranlar ve yönünü kaybedenlerin başına geliyor. Yıllardır bu yolu kullanan köylüler hiç kaza yaşamadı. Biz yolun kapatılmasına karşıyız” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...