Bülent Arınç'tan "Melih Gökçek" açıklaması

"İstifa" polemiğine ilişkin bir açıklama daha yapan Bülent Arınç, "Sussam doğru olmazdı, kendimi tutamadım" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 24.03.2015 - 18:28

Bülent Arınç'tan "Melih Gökçek" açıklaması
Bülent Arınç

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan Melih Gökçek'le girdiği "İstifa polemiği"ne yönelik bir açıklama daha geldi.

Meclis kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, Başbakan Davutoğlu'nun "Her iki açıklamada yanlış" ifadelerini değerlendirdi.

Davutoğlu'nun haklı olduğunu belirten Arınç, "Bu makamda olduğumuz için bazı noktalara girmemek gerekirdi. Başbakanımız haklıdır, üzerimizde bu kadar sıfat varken bu kadar özele girmemek gerekirdi" diye konuştu.

Arınç şöyle devam etti:

"Ama kendimi tutamadım, özel hayatıma tecavüzde bulunan kişiye cevap verdim. Eğer sussaydım doğru olmazdı. O ifadelerin karşılıksız kalması mümkün değildi. Ailem üzerinden beni paralelci olarak suçlayan kişiye bir şeyler söylemem gerekirdi." 

"KAVGA VAR DEDİRTMEM"

"Gökçek'le ilgili 100 konuyu seçimden sonra konuşmak isterim" ifadelerine ilişkin soruya Arınç, "Bu konuda vade verdim, bunlar söylenir, söylenmez. Seçim öncesi herhangi bir tartışmanın içerisinde olmak istemem. AK Parti'de kavga var, tarafları şunlardır dedirtmem" yanıtını verdi.

"AĞIR ELEŞTİRİDE BULUNDUM"

Arınç, Melih Gökçek'in kendisini dava edeceğine yönelik açıklamasını ise şu sözlerle değerlendirdi:

"Eğer söylediklerim hakaret kabul edilirse bunu bilmem. Ağır eleştiride bulundum, hayır hakaret deniliyorsa mahkemeye gidilir. Ama davada kim zararlı düşer düşünmek zorunda."

DAVUTOĞLU'DAN AÇIKLAMA

Özel hayatıma tecavüzde bulunan kişiye gereken yanıtı veririm. Başbakan haklıdır ama sussam doğru olmazdı" dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, her iki açıklamanın da yanlış olduğunu söylemiş ve "Dün yapılan her iki açıklama da hem partimizin kurulları, kuralları ve disiplini açısından hem de ortak siyasi kültürümüz açısından yanlıştır" ifadelerini kullanımıştı.

İSTİFA ÇAĞRISIYLA BAŞLADI

Melih Gökçek Twitter hesabından yaptığı açıklamada; Erdoğan'ın izleme heyeti açıklamasına yönelik sözlerini eleştirdiği Arınç'ı "paralel yapı"nın talimatıyla hareket etmekle suçlamış ve istifaya çağırmıştı.

Bakanlar Kurulu'nun ardından düzenlenen basın toplantısında istifa çağrısına sert bir yanıt veren Bülent Arınç ise Gökçek'in "Görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değil; oy isterken paralel yapının kucağına oturdu" ifadelerini kullanmıştı.

Ardından bir açıklama daha yapan Melih Gökçek, Bülent Arınç hakkında dava açacağını söylemişti.

Sayfa Yükleniyor...