Kendisini doktor olarak tanıtıp evine girdiği 84 yaşındaki felçli kadına cinsel saldırı

Bursa'da kendisini doktor olarak tanıtarak "Seni muayene etmeye geldim" diyen Serkan Tutkun, zorla girdiği evde yaşlı N.T. adlı felçli kadına tokat atıp cinsel saldırıda bulundu. Yaşlı kadın beyin kanaması geçirip hayatını kaybederken saldırgan ise tutuklandı. Tutuklu sanık 10 yıla kadar hapis istemi ile yargılanıyor.

Kendisini doktor olarak tanıtıp evine girdiği 84 yaşındaki felçli kadına cinsel saldırı

"Doktorum" deyip evine girdiği felçli kadına cinsel saldırı sanık hakkında istenen ceza belli oldu.

Olay, 2023 Haziran ayında, Kurban Bayramı'nın 1'inci günü Orhangazi ilçesinde meydana geldi.

Felçli ve yalnız yaşayan N.T., iddiaya göre, kulakları işitmediği ve yürümekte zorlandığı için bayram ziyaretine gelecek misafirler için evinin kapısını yarı açık vaziyette bıraktı. N.T. tek başına olduğu sırada Serkan Tutkun iddiaya göre; kapının açık olmasından faydalanarak kadına, "Doktorum seni muayene edeceğim" diyerek eve girdi.

CİNSEL SALDIRI

Serkan Tutkun, muayene etme bahanesiyle kıyafetlerini çıkardığı kadına cinsel saldırıda bulundu. Kendisine tepki göstererek direnen kadının ağzını kapatıp tokat atan Tutkun, para istediği kadından olumsuz yanıt alınca evindeki çekmeceleri ve dolapları karıştırdı.

Kadının bağırmasıyla Tutkun evden kaçarken, N.T., telefonla aradığı yakınlarının yardımıyla polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken yakalanıp gözaltına alınan Tutkun tutuklandı. N.T. ise olaydan 15 gün sonra beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti.

Kendisini doktor olarak tanıtıp evine girdiği 84 yaşındaki felçli kadına cinsel saldırı - 1

"BENİ İÇERİ BUYUR ETTİ"

"Basit cinsel saldırı", "kadına karşı basit yaralama", "bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık" suçlarından hakkında 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan Tutkun'un savcılık sorgusunda, bayramlaşmak için evlerin kapı zillerini çaldığı sırada, kapısı açık olan evden ses geldiğini ve N.T.'nin kendisini eve davet ettiğini iddia etti.

Tutkun, "Eve girdiğimde 70 yaşlarında bir kadının yalnız oturduğunu gördüm. Bu kadın bana yürümekte zorluk çektiğini söyledi ve beni içeriye buyur etti. Ben de kadına 'Hasta mısın, ben doktorum, seni muayene edeceğim' dedim ve dışarıdan görünmemek için perdeleri kapattım." dedi.

"TOKAT ATTIM, YÜZÜNÜ ÖPTÜM"

Tutkun, psikolojik tedavisi için kullandığı ilaçların parasını bulmak için hırsızlık amacıyla eve girdiğini öne sürüp, şunları söyledi:

"'Seni muayene edeceğim' dedim ve altında bulunan şalvarını çıkardım. Bana, 'Ne yapıyorsun' dediğinde, 'Seni muayene ediyorum' dedim. Kadına tokat attım, ellerim ile bacaklarını okşadım, yüzünü öptüm. Ona sarılarak, bağırmaması için ağzını elimle kapadım. Ancak kendi kıyafetlerimi hiç çıkarmadım. Kadın bana bağırmaya devam edince, ben de 'Bağırma paran var mı' diye sordum. Bana kurbanlık aldığını ve parası olmadığını söyledi. O esnada evdeki çekmeceleri aradım. Para bulamayınca evden kaçtım."

Orhangazi Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanması devam eden tutuklu sanık, SEGBİS ile katıldığı duruşmalarda da savcılıktaki ifadesini yineleyip pişman olduğunu söyledi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...