‘Keyifçi’ hırsızlar yakalandı

Adana'da girdikleri evde 2 gün kalan, dolaptaki yemekleri yiyen, banyo yapıp televizyon izleyen ve kasadaki 110 bin TL'yi alan hırsızlar yakalandı.

Anadolu Ajansı 30.10.2009 - 15:31

Alınan bilgiye göre, 27 Eylül’de ailesiyle tatile çıkan Abdullah K'ye ait Yurt Mahallesi'ndeki eve giren hırsızların buzdolabındaki yemekleri yedikleri, banyo yaptıktan sonra kasadaki 110 bin TL'yi alarak kaçmasıyla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Ekipler, yaptıkları araştırmada, iki gün süresince evde kaldıkları tespit edilen zanlıların, kağıt toplayıcılığı yapan ve uyuşturucu bağımlısı Levent S. (19), Erdal A. (21), Mehmet T. (22), B.E. (17) ve Y.B. (16) olduğunu belirledi.

Levent S'nin geçen haftalarda aynı suçtan tutuklandığı tespit edilirken, ekipler düzenledikleri operasyonla diğer 4 zanlıyı da yakaladı.

Uyuşturucu bağımlısı oldukları öğrenen zanlıların, Yurt, Yeşilyurt ve Toros Mahalleleri'nde kağıt toplarken hırsızlık yapabilecekleri evler hakkında çalışma yaptıkları öğrenildi.

Zanlıların, tatilde olan ailenin evine girdikten sonra, buzdolabında buldukları yiyecekleri yiyip, banyo yaptıklarını ve kendilerine uygun kıyafetleri giydiklerini itiraf ettikleri bildirildi.

'SICAK ORTAM HOŞUMUZA GİTTİ'
Suçlarını itiraf eden zanlılar olayı, ''Kağıt toplayıp sokakta yaşıyorduk. Çok kirlendiğimiz için banyomuzu da yaptık. Doğru düzgün kalacağımız bir yer olmadığı için de evin sıcak ortamı hoşumuza gitti'' diye anlattılar.

Zanlılardan B.E. ve Y.B., Çocuk Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken; Erdal A. ve Mehmet T. Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...