Kılıçdaroğlu Başbakan'a sordu: Kim onlar?

CHP Genel Başkanı, terörle mücadele konusunda ortaya attığı akil adamlar önerisine, Başbakan Erdoğan'ın verdiği yanıt üzerine konuştu: Kimlerle, ne zaman görüşüldü?

Anadolu Ajansı 27.09.2011 - 18:53

Kılıçdaroğlu Başbakan'a sordu: Kim onlar?

Partisinin İstanbul'daki belediye başkanları ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gündemde terörle mücadele, sınır dışı operasyona ilişkin tezkere ve yeni anayasa çalışmaları vardı.

Kılıçdaroğlu, terörle mücadele konusunda kendisinin ortaya attığı akil adamlar önerisine, Başbakan Erdoğan'ın verdiği yanıtla ilgili sorular sordu.

Kılıçdaroğlu, önerisiyle ilgili Erdoğan'ın, birtakım görüşmeler yapıldığı, adımların atıldığı yolundaki sözlerine ilişkin şunları kaydetti:

''Sayın Başbakan'ın 'Biz o görüşmeleri daha önce yapmıştık' diye bir açıklaması oldu. Sizin önünüzde Sayın Başbakan'a soralım; bu görüşmeleri kimlerle, ne zaman yaptı, hangi sonuçlara ulaştı, bizim bilmemiz gerekiyor. Bir başka şeye daha ihtiyacımız var. Sayın Şerafettin Elçi'nin açıklamaları yayınlandı. Acaba Sayın Başbakan o konuda neler düşünüyor.''

"RANDEVU VERECEĞİZ"
AK Parti'nin yeni anayasa çalışmaları için diğer partilere gönderdiği mektuba CHP'nin cevabının ne olacağı sorusuna karşılık Kılıçdaroğlu, ''Adalet ve Kalkınma Partisi'nden görüş bildirmek üzere randevu talep eden arkadaşlara randevu vereceğiz. Bizim arkadaşlar da görüşecekler'' dedi.

'SINIR DIŞI' TEZKERESİNE DESTEK
Sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkiyi bir yıl daha uzatan tezkereye ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, ''Tezkere sonrası herhalde hükümet kanadı açıklama yapacaktır. Bugüne kadar bütün siyasi partiler tezkereye destek verdi. Biz de destek vereceğiz'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...