Kılıçdaroğlu: Çıkamaz, korkuyor ve kaçıyor

CHP lideri, Başbakan Erdoğan'ın SSK'da işe alınan akraba iddiaları üzerine bir televizyon kanalında hesaplaşma çağrısı yaptı.

12.05.2011 - 21:32

Kılıçdaroğlu: Çıkamaz, korkuyor ve kaçıyor

Başbakan Erdoğan bugün Balıkesir mitinginde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sormuştu: "SSK’ya bu şekilde kimleri atadınız? Atananlar kimler? Sizinle akrabalıkları var mı? Eşinizin eski soyadıyla aynı olan kaç kişi işe alındı?.."

CHP lideri de, Erdoğan'a Karaman'daki mitingde yanıt verdi:

"Ben orada şerefimle görev yaptım. Eğer sende yürek varsa, adam gibi adamsan, korkmuyorsan senin istediğin televizyon kanalında, senin istediğin gazetecilerle gel, karşıma çık hesaplaşalım"

CHP lideri, Karaman'daki konuşmasında konuyla ilgili şunları söyledi:

''Bugün gene aleyhime atıp tutmuş. 'Efendim sen SSK'da ne yaptın?' Karaman'dan bir daha sesleniyorum. Ben orada şerefimle görev yaptım. Eğer sende yürek varsa, adam gibi adamsan, korkmuyorsan senin istediğin televizyon kanalında, senin istediğin gazetecilerle gel, karşıma çık hesaplaşalım.

Ha şunu diyebilir, 'ben sosyal güvenlik uzmanı değilim. Senin kadar bu konuları bilemem.' Eyvallah ona da saygımız var. Yanına istediğini al, istersen 5 bakan, istersen 10 bakan, istersen Bakanlar Kurulunu da yanına alırsın. Ben tek başıma çıkacağım ve senin maskeni indireceğim.

Mangal gibi yürek var bende. Ben diyorum ki; çıkamaz, korkuyor ve kaçıyor. Karaman'dan ilan ediyorum.''

"BEN ÇOCUKLARIMA GEMİ Mİ ALDIM?"
Kılıçdaroğlu'na, Karaman'ın ardından gittiği Kayseri'de yine Başbakan Erdoğan'ın iddiası soruldu:

''Bütün devletin arşivi kendi elinde, istediğini çıkarabilir. Hiçbir şeyden korkmuyorum, hiçbir şeyden çekinmiyorum. Kendisine açıklıkla söyledim. Devletin arşivlerini al, yanına bakanlarını al, benim karşıma, arzu ettiğin televizyonda çık, oturup hesaplaşalım, millet de seyretsin. Bu kadar açık söylüyorum, bu kadar net söylüyorum. O da otursun, dinlesin, benim ne söylediğimi duyuyorsa mesele yok.

Öyle lig, mig ayaklarına girmesin. Ben de insanım, o da insan. Ben de politika yapıyorum, o da politika yapıyor. Ben de bu ülke için çalıştığımı söylüyorum, o da bu ülke için çalıştığını söylüyor. Ben hortumcu olmadığımı söylüyorum, o da çıksın 'ben de hortumcu değilim' desin. Ben çocuklarıma gemi mi aldım? Ne aldım ben? Bütün her şeyin hesabını vermeye hazırım. Yeter ki o da her şeyin hesabını vermeye hazır olsun.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...