Kılıçdaroğlu: İki elim yakanızda olur

Eskişehir'de kalabalığa seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AKP'ye oy verirseniz iki elim yakanızda olur" dedi. Kılıçdaroğlu, yolsuzluğun boyutunun 85 milyar Euro olduğunu ifade etti.

02.03.2014 - 14:59

Kılıçdaroğlu: İki elim yakanızda olur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir mitinginde konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar;

"Çiftçinin kullandığı mazotun fiyatını 1,5 liraya düşüreceğiz. Çiftçi kesinlikle ürettiği ürünün alın terinin karşılığını alacak. 11 yılda 35 milyon dönüm arazi Türkiye'de ekilmiyor, çiftçi ekmekten vazgeçti. Mazot pahalı, gübre pahalı. Saman, et, canlı hayvan ithal ediyoruz hırsızlar kazansın diye.

Hala oyunuzu AKP'ye veriyorsan iki elim yakanda olacak. O zaman siz bu ülkeyi sevmiyorsunuz demektir.

Meydan meydan geziyor, insanda biraz utanma duygusu olur. Bunların ar damarı çatlamış. Çiftçi kardeşim, sen 11 yıl önce mutluydun, 11 yılda ne hale geldin hala AKP diyorsun. Kendinizi düşünmeyin yalnızca, ülkenizi ve çocuklarınızı da düşünmelisiniz.

Annenin çocuk sevgisi ülke sevgisi gibidir. Anneler; eğer çocuğunuz işsizce sebebi bu başçalandır. Böyle bir Türkiye'yi asla kabul etmiyoruz. Van'da bir baba oğlunun cenazesini sırtında torbayla taşıyor.

17 Aralık TBMM önünde gencecik bir adam kendisini 'ben açım' diye yaktı ve öldü.

Hangi ülkenin başbakanı sabahın köründe oğlunu arayıp 'evdeki parayı sıfırlayın' der. AKP'ye oy veren vatandaşlarımıza sesleniyorum; sizin vicdanınız bunu kabul ediyor mu? Vicdan sahibi olan hiçkimse böyle bir şeyi kabul etmez. Böyle bir tablo dünyada görülmedi. Hep beraber çalışacağız, ben anlatacağım ama siz de anlatacaksınız. Kahvede anlatacaksınız, hanımlar günde anlatacak. 'Hırsızlardan bıktık' diyeceğiz.

Zafer Çağlayan, iddianameye göre 28 seferde 52 milyon dolar rüşvet almış. Muammer Güler, 10 seferde 10 milyon dolar rüşvet alıyor. En mütevazı olanı da AB'den sorumlu bakan, o da üç seferde bir buçuk milyon dolar rüşvet almış.

Dört bakan istifa etmek zorunda kalıyorlar. Önce istifa etmediler. Başçalanla beraber otobüsün üzerine çıktılar. Milletin vicdanı ayağa kalktı. Her taraftan isyan çıkınca dört bakan istifa etmek zorunda kaldı.

Bu başçalan 'bunlar montaj' diyor. İnanıyor musunuz? Kimse inanmıyor zaten. Hemen yandaş medya 'Amerikalılar bunlar montaj diyor' diye haber yaptı. Amerikalılar 'pes, biz böyle bir şey demedik' dedi. Atanamayan öğretmen varsa sebebi budur, çiftçi kazanamıyorsa sebebi budur.

Yolsuzluğun boyutu 85 milyar Euro. Başbakanın evinden çıkan para 1 milyar dolar.

Vatan evlatlarına mı oy vereceksiniz şaibeli bakan evlatlarına mı oy vereceksiniz? Vatan evlatlarının buluştuğu mekan CHP'dir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...