Kılıçdaroğlu: Irkçılık olmadı, olmayacak

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ırkçılık tartışmalarına değinerek, ''Irkçılık, bu partide olmamıştır ve olmayacaktır" diye konuştu.

Anadolu Ajansı 01.02.2013 - 23:34

Kılıçdaroğlu: Irkçılık olmadı, olmayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Irkçılık bu partide olmamıştır ve olmayacaktır. Bu ülkede yaşayan 74 milyon yurttaşı aynı derecede yurtsever kabul ederiz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde CHP'ye hizmeti geçenlere madalya verilmesi töreninde bir konuşma yaptı.

Konuşmasında CHP'li Birgül Ayman Güler'in sözleriyle başlayan 'ırkçılık tartışması'na değinen CHP lideri şunları söyledi:

''Irkçılık bu partide olmamıştır ve olmayacaktır. Bu ülkede yaşayan 74 milyon yurttaşı aynı derecede yurtsever kabul ederiz. Kimsenin kimliğine, inancına müdahale etmeyiz. Kimliğine de inancına da saygı duyarız.

Duymayan kulaklara buradan bir kez daha seslenmek istiyorum, bu ülkede Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kuran parti CHP'dir ama din ticareti yapan parti CHP değildir. Onun için bizim görevimiz ve sorumluluklarımız diğer siyasal partiler gibi değildir.

Tarihimizin bize yüklediği bir sorumluluk vardır. O sorumlulukla hareket ediyoruz. Doğudaki, batıdaki, kuzeydeki, güneydeki yurttaş, sorunlar çözümsüz olduğu zaman, gözlerini CHP'ye çevirir.''

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Genel Kurul'da sarf ettiği ''Türk ulusuyla Kürt milliyetini bana eşit gördüremezsiniz'' ifadesiyle, diğer partilerin yanı sıra parti içinde de eleştiri oklarını üzerine çekmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...