Kılıçdaroğlu o moderatörle görüştü

ABD'de bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye kamuoyunda 'Davos'ta Başbakan Erdoğan'ı kızdıran moderatör' olarak bilinen gazeteci David Ignatius ve Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen TAA adlı sivil toplum kuruluşu ile kahvaltıda görüştü.

Kılıçdaroğlu o moderatörle görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ve Ortadoğu konusunda uzman Amerikalı gazeteci ve yazar David Ignatius ile biraraya geldi.

Türkiye kamuoyunda 'Davos'ta Başbakan Erdoğan'ı kızdıran moderatör' olarak billinen Ignatius ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşmesinde Suriye, Irak, Gezi Parkı, ABD'nin Ortadoğu politkası, ekonomi ve Ermeni meselesi görüşüldü.

Görüşme mülakat değil, bir tanışma ve görüş alışverişi havasında geçti. Görüşme, CHP Lideri'nin ziyaret ettiği Washington Post gazetesinde gerçekleşti.

CHP Lideri'nin; görüşmede kendisine sorulan sorulara net ve kısa cevaplar verdiği, İgnatius ve beraberindeki Washington Post editörlerinin Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından çok sayıda not aldığı, görüşmenin sıcak bir havada geçtiği kaydedildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Washington Post görüşmesinden önce de Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen TAA adlı sivil toplum kuruluşu ile kahvaltıda görüştü. Görüşmede dershaneler konusu gündeme gelmedi ancak Fethullah Gülen'in ismi geçti. Dernek üyeleri Fethullah Gülen ödüllerinin tanımını yaparken, bu ödüllerle ilgili Kılıçdaroğlu'na bilgi verdiler.

Örgütlerinin ABD'de yürüttüğü temaslara ilişkin de bilgi paylaşan TAA yetkilileri; kültür, eğitim, siyasetçilerle düzenledikleri etkinlikleri anlattılar.

Toplantıda; Omaha, Texas gibi Amerika Birleşik Devletleri'nin dört bir yanından gelen Gülen cemaatine yakın isimler vardı. Verilen geniş brifingde Suriye, İsrail, Irak, Mısır konusunda CHP'nin ne düşündüğünü sordular.

'Ermeni soykırımının 100. yılı' nedeniyle neler yapılabileceği konusundan da görüş alışverişinde bulunuldu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki gerilimli ortamla ilgili de tüm toplumu CHP olarak kucaklayacağız mesajı verdi.

Sayfa Yükleniyor...