Kılıçdaroğlu: 85 milyonun önünde adaleti katlettiler

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'na hapis kararı üzerinden hükümeti eleştirdi. "85 milyonun önünde adaleti katlettiler" diyen Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile aralarında baba-oğlul ilişkisi olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu: 85 milyonun önünde adaleti katlettiler

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısına katıldı.

Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine toplantıya hapis cezası ve siyasi yasak tartışmalarıyla gündeme gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da geldi.

Grup toplantısı öncesinde Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile Meclis'teki makam odasında bir araya geldi. Ardından grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu'nun gündeminde İmamoğlu'na verilen hapis cezası vardı.

Kılıçdaroğlu konuyla ilgili özetle şunları söyledi:

"Herkesin  anlayacağı dilden özetlemeye çalışayım. Önce düzmece bir dava açtılar mı? Evet, açtılar. Sonra saray mahkemeye müdahale etti mi? Evet, etti. Aslında çıkmayacak, çıkarılamayacak bir kararı bu mahkemeden çıkardılar mı? Evet, çıkardılar. Her şeyi gizli kapaklı değil, her şeyi alenen yaptılar. Herkesin gözü önünde yaptılar, 85 milyonun gözü önünde adaleti açıkça katlettiler.

Bütün vatandaşlarımın bu adaletsizliği bilmelerini isterim. Malum sarayın bir fotoromanı var. Bir bakıyoruz o da cesaretlenmiş. 16 milyon insanın sevgilisini görevden alacakmış beyfendi. Sen kimsin Ekrem İmamoğlu kim? Sen Ekrem İmamoğlu'nun tırnağı bile olamazsın. Onun adını ağzına almak için önce ağzını yıkayacaksın. Sen atamayla gelmişsin, o seçimle gelmiş. İmamoğlu size büyük lokmadır. Boğazınıza takılır, boğarız sizi boğarız.

Kılıçdaroğlu: 85 milyonun önünde adaleti katlettiler - 1 Grup toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı

Yaşananlardan sonra da döndüler 'ya biz ne yaptık?' dediler. Bunların tek işi var, dezenformasyon. 'Acaba ortalığı nasıl bulandırırız' diye önce 'kafaları karıştıralım' dediler; 'Yok bu bir komplodur' dediler; 'yok öyledir, yok böyledir' dediler... Dikkatleri dağıtmak için 'cambaza bak' oyununu oynadılar. Eskiden şenliklerde cambaz çıkar, gösteri yapar, ondan sonra yankesici milleti soymak için gider yanına 'bak bak, helal olsun cambaza, bak neler yapıyor' derken, o oraya bakarken cebinden parayı çalar... Bunların yaptığı numara aynı ama bu millet cambaz numarasını yemez. Belediye başkanına da sahip çıktı adalete de sahip çıktı.

"İMAMOĞLU BÜYÜK LOKMADIR"

Belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu bugün buradadır. Sizin bilmediğiniz ama bizi yakından tanıyanların, dostlarımızın, yol arkadaşlarımızın iyi bildiği bir şeyi bu kürsüden sizlere ifade edeceğim. Ben Ekrem İmamoğlu ile baba-oğul ilişkisi gibiyiz. Kendisi CHP'nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır. Ona sahip çıkmak benim de boynumun borcu. Çekin arabanızı bu kantar sizi çekmez. İmamoğlu size büyük lokmadır. Boğazına takılır boğulursunuz. Boğarız sizi, boğarız...

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkan diğer başlıklar ise şöyle:

"Bize oy veren ve vermeyenler iyi bilir, Kılıçdaroğlu bir olaya el attıysa o olay çözülünceye kadar onun mücadelesini verir. Pek çok sorun yaşayan vatandaş gelir derdini bana anlatır. Taşeron işçiler... İlk taşeron işçileri Erzurum'da örgütledim. Dernek kurun dedim. Bir süre sonra İstanbul'da topladım. Taşeronluğun bir emek sömürme aracı olduğunu söyledim. Kadro vereceğiz dedim, en sonunda hükümet kadro vermek zorunda kaldı. Hala 150 bine yakın kadro bekleyen taşeron işçi var. Bunlara da sözüm var. Hiç merak etmeyin, sizlerin oylarıyla geleceğiz ve her biriniz beklemeden kadro sahibi olacak. 

6 YAŞINDA EVLENDİRME SKANDALI

Adalet Bakanlığı'na milletvekili arkadaşlarımla birlikte yürüdük. 6 yaşındaki bir çocuğa sistemli bir şekilde tecavüz edilmesi ve iktidarın suskun olması... Bunlarda ahlak, erdem yok. Küçük bir çocuk sistematik bir tecavüze uğrar, bakan 2 yıldır haberimiz var diyor. Devleti, savcıları, polisi çalıştırmadılar. Adalet Bakanlığı'na yürüdüm, bir çocuğun hakkı hukuku için gittim ben oraya. Sonra devletin refleksini çalıştırmaya başladılar. 

ÇİFTÇİYE KIRMIZI MAZOT

Devleti yönetemiyorlar, çalışan devleti durduruyorlar. Yarın sabah hangi kararı alacaklarını bilmiyorlar. Artık tarımın stratejik bir sektör olduğunu biliyor ama bunlar habersiz. Buradan çiftçi kardeşlerime sesleneyim. Biz gelince sizin bankalardan aldığınız kredilerin faizlerini sıfırlayacağız. Kırmızı mazot getireceğiz, ÖTV'siz ve KDV'siz mazotu yata veriyorsun. Asıl çiftçiye vereceksin."

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...