Kılıçdaroğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu'nun parti üyeliğini düşürmesine tepki gösterdi. Kaftancıoğlu'nun görevinin başında olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Yapılan uygulamanın adil bir uygulama olmadığını biliyorum. Adaletsizliğe boyun eğmeyeceğiz'' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması

Genel Başkanı , kanaat önderleriyle bir araya geldiği programdan ayrılırken, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP İstanbul İl Başkanı 'nun siyasi parti üyeliğinin düşürülmesi hatırlatılarak yerine atama yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:

''CANAN KAFTANCIOĞLU GÖREVİNİN BAŞINDADIR''

"Canan Kaftancıoğlu görevinin başındadır. İl Başkanı olarak görev yapıyor. Biz Canan Hanım'ı İstanbul İl Başkanı olarak yüreğimize yazmış vaziyetteyiz, kimse endişe etmesin. Yapılan uygulamanın da adil bir uygulama olmadığını biliyorum. Adaletsizliğe boyun eğmeyeceğiz. Bizim en temel özelliğimiz o. Adaletsizliklere boyun eğerseniz yeni adaletsizliklere kapı aralamış olursunuz. Canan Hanım ne yaptı? Neden il başkanlığı düşürülüyor? Birilerinin talimatıyla, birilerinin isteği üzerine. Biz birilerinin talimatına 'evet' mi diyeceğiz? Birilerinin talebine 'evet' mi diyeceğiz? Hayır, demeyeceğiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Bizim ruhumuzda, geleneklerimizde Kuva-yi Milliye var. Biz mücadele ediyoruz, mücadeleyi adalet için yapıyoruz, hak için, hukuk için yapıyoruz. Hukuka, adalete biz saygılıyız ama adalet, adalet olduğu sürece. Birilerinin beklediği tarzda bir kişiye haksızlık yapılacak, görevinden alınacak ve üyeliği düşürülecek, 'Siz de buna uyun' denilecek. Biz buna uymayız. Biz adaleti savunuyoruz."

DBP'Lİ MİLLETVEKİLİNİN POLİSE SALDIRISINA TEPKİ

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in İstanbul Kadıköy'deki izinsiz gösteride, görevli polise yumruklu saldırıda bulunmasıyla ilgili soru üzerine Kılıçdaroğlu, "Asla doğru bulmayız. Doğru değil. Güvenlik güçlerine yumruk atmak, saldırmak doğru değil. Hele hele bunu bir milletvekilinin yapması asla doğru değil. Kabul etmiyoruz" dedi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...