20. yüzyıl başlarının Los Angeles’ında bir sağlık yurdu. Beş yaşındaki küçük, şirin Alexandria (Catinca Untaru), kolu kırıldığı için burada. Hastanede dolaşırken, tehlikeli sahnelerde dublörlük yapan Roy Walker’ın odasına gidiyor. Sevdiği kızı etkilemek için demir bir köprü ve bir atla zor bir numara yapan Roy, düşüp sırtını incitmiştir...

İlişkili Haberler


Tarsem Singh daha filmin başında bize sepya tonunda bir Los Angeles sunar. Rüya gibi fbir film olan 'The Fall' ilk dakikasından son sahnesine kadar etkileyici bir görsellik sunuyor. Görselliğiyle olduğu kadar, hikayesiyle de konvansiyonel sinemanın sınırlarını zorlayan ve klişeleri ters yüz eden 'The Fall' alt metinleriyle de izleyicine zengin bir dünya sunuyor.

Filmde hikaye anlatıcısı Roy Walker’ı, Pushing Daisies’ten Lee Pace oynuyor. Pace’in oynadığı Roy, Alexandria’ya akıllara zarar hikayeler anlatır. Bu noktada aklımıza onun dizideki karakterinin, ölülere bir dakikalığına can verme şeklindeki tuhaf yeteneği gelir. Çünkü Pace, burada da gerçeküstü güçlere sahip bir karakteri oynuyor.

Son yılların en yetenekli yönetmenlerinden Singh, uzun yıllar reklam yönetmenliği yaptı. Hindistan'da doğan ve eğitimini Amerika'da sürdüren Singh, ilk çıkışını Vincent D'Onofrio, Vince Vaughn ve Jennifer Lopez'in başrolünde oynadığı 'The Cell/ Hücre' ile yaptı. 'Hücre' ile dünyanın birçok ülkesinde büyük övgü toplayan Singh, ikinci filmi 'The Fall'u 6 yıl sonra çekti.

Yarattığı imgelerle Ingmar Bergman'dan Andrey Tarkovski'ye, Terry Gilliam'dan David Fincher'a kadar birçok usta yönetmeni hatırlatan Singh'in yeni filmi 'Immortals' 2011 yılında gösterime girecek.

Filmlerindeki ince işçilik ve görsel referanslarla birçok çağdaşından ayrılan Singh, reklam yönetmenliğine de devam etmekte.

Tarsem Singh’in izlendiğinde kolay kolay unutulmayacak filmi 'The Fall' bu akşam saat 22.00'de CNBC-e'de.