AK Parti kongresinin sloganı: Reis Geri Dönüyor

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, genel başkanlık koltuğuna oturacağı olağanüstü kongrede ana sloganın "Reis Geri Dönüyor" ya da "Efsane Geri Dönüyor" olması bekleniyor. Kongreye 214 büyükelçinin yanısıra 30'dan fazla yerli ve yabancı sivil toplum kuruluşu da davetli.

NTV Haber 11.05.2017 - 14:59

AK Parti kongresinin sloganı: Reis Geri Dönüyor

AK Parti'nin 21 Mayıs tarihinde gerçekleşecek 3. Olağanüstü Kongresi için hazırlıklara hız verildi.

2 Mayıs tarihinde sade bir törenle AK Parti'ye yeniden üye olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 997 gün aranın ardından geniş katılımlı ve görkemli bir kongreyle 2. kez genel başkan olacak.

Ankara Arena'da gerçekleşecek kongrede katılımın 100 bin kişiyi bulması bekleniyor. 81 il teşkilatı yaklaşık bin 500 otobüsle partilileri Ankara Arena'ya taşıyacak.

Spor salonunun dışında dev ekranların kurulacağı alan önceki kongrelere kıyasla daha geniş tutulacak. Kongrede ana sloganın "Reis Geri Dönüyor" ya da "Efsane Geri Dönüyor" olması bekleniyor.

"GELECEĞE YÜRÜYÜŞ"

Kongre konseptinin ise "Yeniden Buluşma" ve "Geleceğe Yürüyüş" olarak belirlendiği belirtiliyor. Salonda hem Başbakan Binali Yıldırım hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırlanan kısa filmler gösterilecek.

HDP HARİÇ TÜM PARTİLER DAVETLİ

HDP dışındaki siyasi parti temsilcilerinin de davet edileceği kongreye 214 büyükelçinin yanısıra 30'dan fazla yerli ve yabancı sivil toplum kuruluşu da davetli. İhraç edilenler ve istifa edenler dışında tüm eski bakanlar ve milletvekilleri de kongrede olacak.

Kongreyle AK Parti'nin Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ile Demokrasi ve Hakem Kurulu da yeniden belirlenecek. Kongrede tüzük değişikliğinin de gündeme gelmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...