40’lı yaşlarında, eşinden ayrılmış bir anaokulu öğretmeni olan Sarah Nolan halinden yakınmasa da ailesi yalnızlığına bir çözüm bulmakta kararlıdır. Velilerinden birinden hoşlanan Sarah’nın hayatını karmaşık bir hale getirmesini istemeyen ablası Carol, internetten bir randevu sitesine Sarah adına ilan verir. Carol, aradığı kişinin özellikleri bölümüne “köpekleri sevmeli” yazmayı da ihmal etmez.

Jake Anderson da eşinden yeni boşanmış, hayatına yeni birinin girmesini istemeyen bir adamdır. Jake aşk-meşk işlerinden elini ayağını çekmek istese de avukatı Charlie’nin bu konudaki ısrarları sonucunda kendini elinde ona ait olmayan bir köpekle birlikte Sarah ile buluşmaya giderken bulur. İkilinin yolları bir kere kesişmiştir ancak aşılması gereken kişisel problemler, iletişim kopuklukları ve yüceltilen tutkular vardır.

Filmin yönetmenliğini de üstlenen bol ödüllü senarist Gary David Goldberg’in Claire Cook’un aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan yapımda başrolleri Diane Lane Brolin ve John Cusack üstleniyor. Romantik olduğu kadar komik sahneleriyle de türünün hakkını veren ve hatırı sayılır gişe başarısı elde etmiş filmde Christopher Plummer, Glenn Howerton, Ben Shenkman ve Elizabeth Perkins gibi TV ve sinemadan tanıdığımız sürpriz isimler de yer alıyor.

'Must Love Dogs' bu akşam saat 22:00'de CNBC-e'de.

MUST LOVE DOGS
Yönetmen: Gary David Goldberg
Yapım Yılı: 2005
Süre: 98 dakika
Oyuncular: Diane Lane, John Cusack, Christopher Plummer