Boğaziçi Köprüsü'ndeki intihar olayında 2 kadın serbest

Boğaziçi Köprüsü’nde intihar eden Erol Çetin'e, korkuluklardan inmek üzereyken "atlayacaksan atla" dedikleri iddia edilen 2 kadın, mahkemeden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı - DHA 08.03.2016 - 18:57 | Son Güncelleme : 09.03.2016 - 17:20

Boğaziçi Köprüsü'ndeki intihar olayında 2 kadın serbest

Boğaziçi Köprüsü’ne dün saat 09.30 sıralarında gelen Erol Çetin isimli bir kişi, köprü korkuluklarına çıkarak intihar etmek istedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, Erol Çetin’i intihardan vazgeçirmeye çalıştı.

Sabah saatlerinde yaşanan olay nedeniyle de köprüde trafik yoğunluğu yaşandı.

"ATLAYACAKSAN ATLA" DİYE BAĞIRDILAR

Müzakereci polisin ikna ettiği Erol Çetin’in, korkuluklardan inmek üzereyken köprüden otomobille geçen H.U. (49) ile M.Ö.’nün (27), aracın camını açarak, "Senin yüzünden trafikte saatlerdir bekliyoruz. Atlayacaksan atla" diye bağırdığı iddia edildi.

Kadınların küfür de ettiği Çetin, tişörtünü çıkararak kendisini boşluğa bıraktı.

Deniz Polisi tarafından sudan çıkarılan genç, sağlık ekiplerinin çabasına karşın kurtarılamadı.

Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 84/2. Maddesi "intihara teşvik etmek" suçunu düzenliyor. Bu suçu işleyen sanıklar, 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabiliyor.

"NEYİN EKSİKTİ BABA?"

Olay yerine gelen Çetin'in yakınları, sinir krizi geçirdi. Erol Çetin'in oğlu "Neyin eksikti baba" diyerek gözyaşı döktü.

'İNTİHARA TEŞVİK' İDDİASI

Bu arada, olay sırasında köprü üzerinde bulunan polis ekipleri, sözkonusu otomobili durdurdu.

Otomobilde bulunan iki kadın, "intihara teşvik" suçlamasıyla gözaltına alındı.

Beşiktaş’taki Arnavuktöy Polis Merkezi'ne götürülen zanlılar, burada ifade verdi.

Geceyi karakolda geçiren zanlılar bu sabah saatlerinde karakoldan çıkarılarak adliyeye sevk edildi. Sanıkların ifadelerini İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsmail Göktürk aldı.

Şüphelilerin savcılık ifadesinde, suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDILAR

İki kadın, savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderildi.

Bu arada, polis ekipleri karakol önünde bekleyen basın mensuplarının görüntü almasını istemedikleri için zanlıları otoparktan çıkardıkları görüldü.

Nöbetçi İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, iki zanlının adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme, şüpheliler hakkında haftada bir gün en yakındaki güvenlik birimine imza verme zorunluluğundan oluşan adli kontrol tedbiri uygulanmasını kararlaştırdı.

“EŞİM KORKUYLA ÇIĞLIK ATMIŞ”

Adliyeden çıkan H.U'nun eski eşi Mustafa Patkavak ise eski eşinin lenf kanseri olduğunu ve ilaç kullandığını söyledi.

Polisler kendisini köprüden alırken Kadınlar Günü nedeniyle şaka yapıldığını düşündüğünü belirten Patkavak, "Çünkü şok oldu, olayın gerçekliğini gece anladı. 'Köprüden atla' diyecek insan değil. Sadece, araba tam adamın yanına geliyor, adam elini bıraktığı zaman çığlık sesleri geliyor arabadan, o kadar. Eşim korkuyla çığlık atmış" diye konuştu.

"HERKES KÜFRETMİŞ OLABİLİR"

H.U'nun akrabası olan diğer şüpheli M.Ö'nün sakin bir kişi olduğunu ifade eden Mustafa Patkavak, “Trafikte kim bunalmadı ki o gün? Tam 3 saat o trafikte, hamilesi var, kalp hastası var, tansiyon olan var, arabada ayılıp bayılan var. Bir insanı konuşuyoruz ama o anda trafikte olan o kadar insanı konuşmuyoruz. Herkes küfretmiş olabilir, herkes dert yanmış, bağırmış çağırmış olabilir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...