Kovalamacada aracını bırakıp kaçtı: Polise yakalandı

Konya’da polis devriye ekiplerinin dur ihtarına uymayarak kaçan sürücü, trafiğe takılınca yakalanmamak için aracı bırakıp yaya kaçmaya çalıştığı sırada yakalandı. Ehliyetine daha önceden el konulduğu ortaya çıkan sürücünün, "Polise daha önceden 3 kere tabanca yakalattım" demesi dikkat çekti.

Kovalamacada aracını bırakıp kaçtı: Polise yakalandı

Olay dün saat 22.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Feritpaşa Mahallesi Ulaşbaba Caddesi üzerinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde devriye atan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı yunus timleri şüphe üzerine 42 AIF 093 plakalı otomobile dur ihtarında bulundu. İhtara uymayarak kaçan otomobil sürücüsü trafiğe takılınca yakalanmamak için aracı bırakıp yaya kaçmaya çalıştı.

KAÇTIĞI POLİS YAKALADI, SOĞUKTAN YİNE POLİS KORUDU

Sokak aralarında bir süre izini kaybettirmeye çalışan şahıs kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. B.Y. isimli şahsın aracında polis ekipleri tarafından arama yapıldı. Alkol kontrolünden geçirilen sürücünün Genel Bilgi Tespiti (GBT) sistemi üzerinden yapılan kontrolde hakkında arama ve yakalama kararı olduğu belirlendi. Polisten kaçarak kovalamaca sonucu üşüyen sürücüye ise yine bir polis memuru tarafından mont giydirildi.

"POLİSE 3 KERE TABANCA KAPTIRDIM BEN"

memurunun kaçarken bir şey attın mı sorusuna sürücü B.Y.’nin, “Yok bir şey atmadım. Tabancam yok ki. Daha önceden polise 3 kere tabanca kaptırdım ben” demesi ise dikkat çekti. Gözaltına alınan şahıs emniyete götürüldü.

Sayfa Yükleniyor...