NTV

Kumbarasındaki parayla silah almış

Anadolu Ajansı

Türkiye

Konya'da silahla yaralama olayı sonrası polis merkezi önünde uzun namlulu silahla saldırıya uğrayan sanıklardan 16 yaşındaki M.K, hakime tabancayı kumbarada biriktirdiği parayla aldığını söyledi.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanıklar 16 yaşındaki M.K., babası Metin K, ağabeyi Bekir K, diğer tutuklu sanıklar Yavuzhan Y, Önder Y. ve Semih Y. ile taraf avukatları katıldı.

Mahkemede, Feridiye Polis Merkezi önündeki silahlı saldırıya ilişkin iddianamenin hazırlık aşamasında olduğu belirtilerek, önce Meram ilçesinde yaşanan silahla yaralama olayına ilişkin ifadeler alındı.

Mahkeme başkanı ilk olarak iki kişiyi yaraladığı iddia edilen M.K'nin ifadesini aldı.

M.K. balıkçılık yapan babasının yanında çalıştığını, aylık gelirinin 400 lira olduğunu belirterek, '' Bir müşterimize 8 kasa balık sattım. Kasaları taşırken, Önder ve Semih Y. bana hakaret etti. Önder tabanca, Semih Y. ise kalaşnikof tüfek gösterdi. Daha sonra Sıracettin Y. ile Recep Y. karşıma geldi. Sıracettin Y. 'baban parayı çok seviyor herhalde' dedi. Recep Y. de 'babasız kalacaksın' deyince tabancamı çıkartıp 3-4 el ateş ettim. Mermilerin isabet edip etmediğini görmedim. Sonra dükkana doğru kaçtım.'' dedi.

Mahkeme başkanı tabancayı nereden aldığını sorması üzerine M.K. tanımadığı bir kişiden, 700 liraya satın aldığını söyledi.

''KUMBARAMDA PARA BİRİKTİRİYORDUM, ONUNLA ALDIM''
Sanığa aylık gelirinin 400 lira olduğunu hatırlatan mahkeme başkanı, bu kadar parayı nereden bulduğunu sordu.

Sanık M.K. ise ''Kumbaramda para biriktiriyordum, onunla aldım'' cevabını verdi.

Diğer sanıkların ifadeleri alındıktan sonra verilen aranın ardından mahkeme, M.K'yi azmettirdiği ileri sürülen baba Metin K, ile ağabey Bekir K'nin tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Meram ilçesindeki kamyonlarla balık taşıyan 3 kişi arasında tartışma çıkmış, kısa sürede kavgaya dönüşen olayda, Sıracettin Y. ve Recep Y. silahla vurularak yaralanmıştı.

Olaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan M.K'nin bulunduğu polis aracı ise, uzun namlulu silah ve tabancayla, Feridiye Polis Merkezi'ne getirildiği sırada saldırıya uğramıştı.