KYK ek yurt başvuruları ne zaman? (2023-2024 GSB KYK ek yurt başvuru tarihleri)

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ek yurt başvurularının ne zaman erişime açılacağı, YKS ek tercih işlemlerini tamamlayan öğrenciler tarafından sorgulanıyor. Üniversite ek yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından KYK ek yurt başvuruları gündeme gelecek. Peki, 2023-2024 KYK ek yurt başvuruları ne zaman?

KYK ek yurt başvuruları ne zaman? (2023-2024 GSB KYK ek yurt başvuru tarihleri)

2023-2024 ek yurt tarihleri, YKS ek tercih sonuçlarını bekleyen öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Ek tercih sonuçlarının açıklanması ve üniversite kayıt işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte, öğrenciler KYK yurtlarına kayıt olabilmek için ek başvuru da bulunacak. İşte ayrıntılar.

KYK YEDEK YURT SONUÇLARI NE ZAMAN?

Bakan Bak, 2023-2024 yılı yurt başvuruları ilk yerleştirme oranlarına ilişkin şunları aktardı:

“İlk aşamada yüzde 87’lik bir yerleştirme oranı ile yeni bir rekora imza attık. Bugüne kadarki en yüksek talebi almış olmamıza rağmen tarihimizin en yüksek yerleştirme oranına ulaştık. Öğrencilerimiz ve ailelerimiz sonuçlara e-Devlet üzerinden ulaşabilirler. Yedek yerleştirmelerimiz hızla devam edecek. Pazartesi ve perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün yedek yerleştirme sonuçlarını açıklayacağız. Öğrencilerimiz bu sonuçları da yine e-Devlet üzerinden takip edebilirler. Çok kısa süre içerisinde de kalan öğrencilerimizin tamamını yerleştirmiş olacağız.”

Bakanlıkça belirlenen tarihlerde yedek alım sonuçları açıklanacak. Sonuçların https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama linkinden takip edilmesi gerekmekte.

KYK ek yurt başvuruları ne zaman? (2023-2024 GSB KYK ek yurt başvuru tarihleri) - 1

EK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

YKS ek yerleştirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte KYK yurtlarında ek yurt ekranı bir kez daha açılacak. Ek yerleştirme sonuçlarına göre üniversitelere dahil olan bu öğrenciler de yurtlara yerleştirilecek.

Sayfa Yükleniyor...