Lise öğrencisi Pınar'ı ağrı bandı mı öldürdü?

Antalya'da 14 yaşındaki lise birinci sınıf öğrencisi Pınar Demiryılmaz, evinde ölü bulundu. Pınar'ın amcası Hasan Demiryılmaz, "Ölen ağabeyinden kalan ağrı bandını boğazının iki tarafına yapıştırmış. Ölümünün bu bantlar yüzünden olduğunu düşünüyoruz" dedi.

pınar-cenaze

Alanya ilçesi, Tosmur Mahallesinde yaşayan lise birinci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Pınar Demiryılmaz, dün sabah saatlerinde yatağında yakınları tarafından ölü bulundu.

Demiryılmaz'ın cesedi polis ekiplerinin incelemesinin ardından Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

Demiryılmaz'ın cesedi babası Veli, annesi Zahide ve diğer yakınları tarafından alınarak defnedilmek üzere Alanya'ya götürüldü.

AĞRI BANDINDAN DOLAYI ÖLDÜĞÜ İDDİASI

Morg önünde gazetecilere açıklamada bulunan amca Hasan Demiryılmaz, yeğeni Pınar Demiryılmaz'ı bir hafta önce boyun ağrısı nedeniyle hastaneye götürdüklerini söyledi.

''BOĞAZINDA TIRNAK İZLERİ, AĞZINDA KÖPÜKLER TESPİT EDİLDİ''

Hastaneden ayrıldıktan sonra yeğeninin boyun ağrısı çekmeye devam ettiğini belirten Demiryılmaz, "Ölen ağabeyinden kalan ağrı bandını boğazının iki tarafına yapıştırmış. Hiçbir sağlık sorunu yoktu. Ölümünün bu bantlar yüzünden olduğunu düşünüyoruz. Boğazında tırnak izleri bulunuyor. Sanırım fenalaşınca tırnaklarıyla bantı çıkarmaya çalışmış. Ağzında da köpükler bulunduğu tespit edildi" dedi.

Demiryılmaz'ın ölüm sebebi, otopsi incelemesinin ardından belirleneceği bildirildi.

"BİLİNÇSİZCE KULLANILAN BU BANTLAR SOLUNUM DURMASINA NEDEN OLABİLİR"

Akdeniz Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necmiye Hadimioğlu, yaptığı açıklamada, ağrı bantların ileri safhadaki kanser hastaların ağrılarını dindirmek amacıyla kullanıldığını söyledi.

Bu tür ilaçların yapay morfin türevleri olduğunu anlatan Hadimioğlu, şu bilgileri verdi:

"Ağrısı çok fazla olan, son dönem kanser hastalarında kullanılır. Dozajı yavaş yavaş arttırılmalıdır. Ondan önce farklı ağrı kesiciler denenmelidir. Bilinçsizce kullanılan bu bantlar solunum durmasına neden olabilir. Bantların başka yan etkileri de bulunur. Hayatını kaybeden öğrencinin ölümüne de büyük olasılıkla bu neden olmuştur. Kanser hastalarında ağrı çok fazla olduğu için tolere edilir. Bu tür ilaçlar veya bantlar doktor tavsiyesi ve bilgisi dışında kullanılmamalıdır."

Pınar'ın kanserden ölen ağabeyi Şevket Demiryılmaz
Pınar'ın kanserden ölen ağabeyi Şevket Demiryılmaz
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...