Londra'nın 'Odak Ülke'si Türkiye

2013 yılında gerçekleştirilecek Londra Kitap Fuarı'na Türkiye Odak Ülke olarak katılacak.

05.11.2012 - 18:00

Londra'nın 'Odak Ülke'si Türkiye

Türkiye, Londra Kitap Fuarı'na Odak Ülke (Market Focus Country) olarak katılacak. Türkiye'deki yayıncıların uluslararası alanda işbirliklerini geliştirmelerine ve sektörün daha rekabetçi bir yapıya kavuşmasına destek olmak amaçlayan kültürel etkinliklerin bir bölümü de British Council tarafından Türkiye'de gerçekleştirilecek.

Etkinliklerden ilki olan Yazarlar Turu, 2-9 Mart tarihleri arasında İstanbul ve Konya'da yapılacak. 2012 yılında 41. yılını kutlayan Londra Kitap Fuarı, önümüzdeki yıl 16-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek ve Türkiye Odak Ülke sıfatını Çin'den devralacak. Türkiye ulusal standında başta Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın çıkardığı yayınların yanısıra özel yayınevlerinin son dönem yayınlarından toplam 2.000 kitap sergilenecek. Ulusal Komite'nin davetlisi olarak konuşma yapacak olan isim ise Hakan Günday.

Mart ayında gerçekleşecek etkinlikler kapsamında konuşma yapacak isimler arasında İdefix Genel Müdürü Mehmet İnhan da yer alıyor. İnhan, Türkiye'de okurun tercih ettiği, son dönemde adından sıkça söz ettiren kitaplar ve Türkiye'de kitap satışlarını nelerin etkilediği gibi konulara değinecek.

Londra başta olmak üzere Britanya'nın farklı bölgelerinde düzenlenecek kültür, sanat ve edebiyat etkinlikleri ile yayıncıların ihtiyaç duydukları işbirliklerini oluşturmalarına fırsat vermeyi amaçlayan Londra Kitap Fuarı ile ilgili daha geniş bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. (Sabit Fikir)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...