“Lucifer” hakim karşısında: 7,5 yıla kadar hapsi isteniyor

Sosyal medyada 2 milyonu aşkın takipçisi bulunan “Lucifer Michaelson” takma adlı Kaan Alkan, göz rengi değiştirme ameliyatı sonrasında kendisine ameliyat konusunda danışan Maria Shirley Danieli'nin dolandırıcılıkla suçlaması üzerine hakim karşısına çıktı. Alkan'ın “Zincirleme şekilde dolandırıcılık” suçlamasından 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

“Lucifer” hakim karşısında: 7,5 yıla kadar hapsi isteniyor

Sosyal medyada 2 milyonu aşkın takipçisi bulunan “Lucifer Michaelson” takma adlı YouTuber, Kaan Alkan, dolandırıcılık suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanık Kaan Alkan katılırken, şikayetçi Maria Shirley Danieli gelmedi. Kaan Alkan ve avukatı, kendisinin tanınmış biri olduğunu, basın mensuplarının salondan çıkarılmasını isteyerek “Basın burada olmak zorunda mı? Sosyal medyada yanlış aktarılıyor.” dedi. Hakim ise “Ben seni tanımıyorum.” dedi. Bunun üzerine Alkan, “Herkes tanıyacak. Dünya tanıyacak beni.” diyerek güldü.

Hakim, duruşmaların açık olduğunu belirterek gizlilik talebini reddetti.

Kimlik tespitinde YouTuber olduğunu aylık kazancının 50 - 100 bin TL arasında olduğunu ifade eden Alkan, yurt dışında göz rengi değiştirme ameliyatı olduğunu söyledi.

Alkan, “Firma ’ye şube açtıktan sonra benim fotoğraflarımı izinsiz kullandı. Kendileri yapmış gibi adımı etiketleyerek paylaştılar.” dedi.

Fotoğrafların ardından kendisine sürekli olarak ameliyat hakkında yorum ve mesaj geldiğini söyleyerek, “Gözlerimi nerede yaptırdığımı sordular. Ben de yurt dışında yaptırdığımı söyledim. Maria Shirley Daniel de mesaj attı. ‘Gözlerini canlı görmek istiyorum’ dedi. Sonra otel lobisinde görüştük.” ifadelerini kullandı.

“Lucifer” hakim karşısında: 7,5 yıla kadar hapsi isteniyor - 1

Alkan, görüşme esnasında şikayetçinin kendisinden şarj cihazı almasını istediğini ve bunun karşılığında 100 euro verdiğini söyledi.

Sonrasında şikayetçinin vizesi olmadığı için yurt dışına çıkamadığını söyleyen Alkan, “’dekilerden yaptırmak istediğini söyledi. Ben de firmaları tanımadığımı söyledim. O da yaptırmış memnun kalmamış. İsimlere ulaşamamış. Bana isimleri sordu ben de tanımadığımı söyledim. Onlarda da benim resmimi kullandığı için benim onları tanıdığımı düşünüp beni de şikayet etmiş.” diyerek suçlamaları reddetti.

ŞİKAYETÇİ DİNLENECEK

, şikayetçinin yurt dışında olduğunu ve ülkeye giriş yaptığı taktirde ifadesinin alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşma çıkışı basın mensuplarının soruları üzerine Kaan Alkan, “Ben şöyle bir mesaj vermek istiyorum hakimler, savcılar, avukatlar ve polisler gerçekten çok değerli bir şekilde işlerini yapıyorlar. Onlara hep saygılı davranmamız lazım. Seviyorum sizi.” dedi.

7,5 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Alkan'ın “Zincirleme şekilde dolandırıcılık” suçlamasından 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Sayfa Yükleniyor...