Maaş alamayan işçi baltayla başkana saldırdı

Yozgat'ta maaş alamadığı için icralık olan işçi, sinir krizi geçirip önce belediye binasının camlarını kırdı. Sözkonsu işçi, sonra da baltayla belediye başkanına saldırdı. Polis tarafından engellenen zanlı gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.06.2010 - 15:43

Yaklaşık 15 aydır çalışanlarına düzenli maaş ödeyemeyen ancak zaman zaman temin ettiği paranın bir kısmını çalışanlarına avans olarak dağıtan Yenifakılı Belediyesi, çalışanlarına bir miktar maaş karşılığı avans ödemesi yapacağını duyurdu.

Belediyenin, 70 çalışana 150'şer lira ödemeye başladığı sırada 37 yaşındaki Ali Ç. isimli temizlik işçisinin 15 aydır düzenli maaş alamadığını söyleyerek ihtiyacı nedeniyle kendisine daha fazla ödeme yapılmasını istedi.

Bunun üzerine tartıştığı muhasebe görevlisi 27 yaşındaki Müzeyyen G'yi darbettiği ileri sürülen Ali Ç., belediye binası girişindeki yangın söndürme malzemeleri arasından baltayı alarak hizmet binasının camlarını kırmaya başladı.

Ardından Belediye Başkanı Hüseyin Uyar'ın bulunduğu makam odasına girmeye çalışan Ali Ç. olay yerine gelen polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Zanlı Ali Ç. karakola götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Uyar ve muhasebe görevlisi Müzeyyen G'nin de ifadeleri alınmak üzere karakolda bulundukları öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...