Marketler saat kaçta açılıyor? (Sokağa çıkma yasağında market çalışma saatleri)

Alınan yeni önlemler kapsamında hafta içi belirli saatlerde hafta sonu da tam olarak sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Uygulanacak kısıtlama saatlerinde de market, fırın ve manavların çalışma saatlerinde düzenlemeye gidildi. Sokağa çıkma yasağında market, fırın, manav çalışma saatleri...

ntv.com.tr 18.12.2020 - 13:15

Marketler saat kaçta açılıyor? (Sokağa çıkma yasağında market çalışma saatleri)

son dakika...

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine toplantısının ardından açıklanan yeni corona virüs önlemleriyle kısıtlamaların kapsamı genişletildi. 

Bu kapsamda, hafta içi her gün gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokak kısıtlaması hafta sonları cuma akşamı 21.00'den pazartesi sabahı saat 05.00'e kadar kesintisiz devam edecek.

Dün açıklanan karara göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.

MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK?

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Öte yandan, sokak kısıtlaması uygulanan hafta sonlarında, marketlerde alkol satışı yapılmayacak.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

Kısıtlama sürecinde (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) yürüme mesafesindeki fırına gidilebilecek.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak.

VİDEO: CORONA VİRÜS AŞISI ZORUNLU OLUR MU?

Sayfa Yükleniyor...