Meclis ne zaman tatile girecek, hangi tarihte kapanacak? (TBMM çalışma planı)

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) ne zaman tatile gireceği, Türkiye gündemini yakından takip eden vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Memur ve emekli maaş zammı, kira artışına yüzde 25 zam sınırı ve MTV düzenlemesi gibi torba yasa teklifini değerlendiren Meclis'in kapanacağı tarih araştırılıyor. Peki, Meclis ne zaman tatile girecek, hangi tarihte kapanacak?

Meclis ne zaman tatile girecek, hangi tarihte kapanacak? (TBMM çalışma planı)

'in kapanacağı tarih vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Normal şartlarda 1 Temmuz'da tatile girmesi gereken Meclis'in, gündemde yer alan memur ve emekli maaş zammı ve MTV düzenlemesi gibi önemli konular nedeniyle çalışma süresi uzatıldı. Peki, Meclis ne zaman tatile girecek, hangi tarihte kapanacak?

MECLİS ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Büyük Millet Meclisinin () çalışma süresinin uzatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre, 1 Temmuz'da tatile girmesi gereken TBMM, çalışmalarına devam ediyor.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) çalışma süresinin uzatılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Anayasa'nın 93'üncü, Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü'nün 5'inci maddelerine göre, 1 Temmuz 2023 Cumartesi günü tatile girmesi gereken TBMM'nin tatile girmemesine ve çalışmalarına devam etmesine, Genel Kurulun 13 Haziran 2023 tarihli 4'üncü Birleşimi'nde karar verildi.

Meclis ne zaman tatile girecek, hangi tarihte kapanacak? (TBMM çalışma planı) - 1

NE ZAMAN TATİLE GİRECEK?

TBMM'nin, memur maaş düzenlemesi ve diğer önemli kanunları yasalaştırdıktan sonra tatile girmesi bekleniyor.

Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

Sayfa Yükleniyor...