Mesut Yılmaz'ın annesi toprağa verildi

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın annesi Güzide Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.06.2012 - 16:05

Mesut Yılmaz'ın annesi toprağa verildi

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın annesi Güzide Yılmaz, Teşvikiye Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından Edirnekapı Sakızağacı Şehitliği'nde toprağa verildi.

Cami avlusunda Mesut Yılmaz, eşi Berna Yılmaz, oğulları Yavuz ve Hasan Yılmaz, kardeşi Turgut ve eşi Claudia Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu aile üyeleri taziyeleri kabul etti.

Törene, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, CHP Milletvekilleri Aydın Ayaydın ve Ensar Öğüt , Işın Çelebi, Hüsamettin Özkan, Yaşar Okuyan, Güneş Taner, Yüksel Yalova, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak, Haluk Ulusoy, Mustafa Koç, Yılmaz Ulusoy, Cem Hakko, Erdoğan Demirören, Erol Evgin ve Perran Kutman'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Cenaze törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın yanı sıra Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım adına da çelenk gönderildi.

Teşvikiye Camisi'nde gazetecilerin soruları üzerine, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak da iki gündür aileyle birlikte olduğunu belirterek, ''Anne acısının ne zor birşey olduğunu gördüm. Allah rahmet eylesin'' diye konuştu.

Eski bakanlardan Yaşar Okuyan da, Güzide Yılmaz'ı uzun süredir tanıdığını ifade ederek, ''Bir çok defalar sohbet ettiğimiz oldu. Kendisi iyi bir insandı. Hayırsever bir özelliği vardı. İnsanlara yardımcı olma çabası içindeydi. Hanımefendiye Allah rahmet eylesin. Bütün ailesine de başsağlığı diliyorum'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...