Meteoroloji: Batıda -15 olmaz

Meteoroloji, hava sıcaklığının Marmara, Batı Karadeniz ile Ege'nin iç kesimlerinde -15 dereceye kadar düşmesinin beklenmediğini açıkladı.

Anadolu Ajansı 25.01.2010 - 16:48

Meteoroloji: Batıda -15 olmaz

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Çarşamba gününden itibaren kışın en soğuk günlerinin yaşacağı, Marmara ve Batı Karadeniz bölgeleri ile Ege bölgesinin iç kesimlerinde hava sıcaklığının sıfırın altında en az 15 dereceye düşeceği'' yönündeki haberlerle ilgili yazılı açıklama açıklama yaptı.

Marmara ve Batı Karadeniz bölgeleri ile Ege bölgesinin iç kesimlerinde hava sıcaklıklarında Çarşamba gününden itibaren 2 ila 5 derece artış olacağının tahmin edildiğini bildiren Çağlar, ''Marmara ve Batı Karadeniz bölgeleri ile Ege bölgesinin iç kesimlerinde sıfırın altında 15 derece ve daha altında sıcaklık beklenmemektedir. Fakat pazartesi ve salı geceleri, Ege ile Akdeniz'in kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerde orta kuvvette, yükseklerde kuvvetli don olayı beklenmektedir” dedi.

Çiftçileri de uyaran Çağlar, “Tarımsal faaliyetin sürdüğü bu bölgelerimizde hasat dönemindeki narenciye ve muz üreticilerimiz, çiçeklenme dönemindeki yenidünya, badem vb. meyve ile sebze ve serada üretim yapan yetiştiricilerimizin gerekli tedbirleri almaları gerekiyor” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...