Silifke'deki seçim çalışmalarını tamamlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile milletvekilleri Ali Öz, Baki Şimşek ve İl Başkanı Sabahattin Kılıç’ın bulunduğu konvoyun önü, Erdemli İlçesi Limonlu Mahallesi’nde jandarma tarafından kesildi.

Konvoyun önünün savcılık talimatı ile kesildiğini belirten jandarma ekipleri, milletvekili Baki Şimşek’in koruması oldukları öne sürülen iki kişinin AK Partililerle kavgaya karıştığı ve bunların kendilerine teslim edilmesini talep etti.

Şimşek ise kendisinin milletvekili olduğunu ve yolunun bu şekilde kesilmesinin suç olduğunu söyledi. MHP’liler de, milletvekili Şimşek’in korumasının olmadığını söyleyerek yollarının açılmasını istedi.

Jandarma ekiplerinin yolu açmaması üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Kozan ile tartıştı. Olayın, seçim öncesi partiyi yaralamaya yönelik bir tutum olduğunu ifade eden Öztürk, komutana “Albay aradı, biz de 'göndereceğiz' dedik.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Jandarma komutanı ile tartıştı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Jandarma komutanı ile tartıştı

Şimdi Albay ile konuşuluyor. Bu yaptığınız çok yanlış. MHP Genel Başkan Yardımcısı'nın önünü kesiyorsunuz. Milletvekilinin önünü kesiyorsunuz, buna hakkınız yok. AKP milletvekili burada olsa onun önünde bunu yapabilir miydiniz? Suçlu falan yok. 'İddia ettiğiniz kim varsa vereceğiz' dedik. Söz verdik. AKP’linin sözü değil bu. MHP’linin sözü. Bizi millete rezil ediyorsunuz. Ne hakkınız var buna? Neyi
vereceğiz? Sen burada olduğunu biliyor muydun ki yolumuzu kesiyorsun?” şeklinde tepki gösterdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç da, önlerinin kesilmesine tepki gösterdiler.