MHP'den, CHP'li Özel'in açıklamalarına tepki

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, CHP Grup Başkanvekili Özel'i, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve partililerden özür dilemeye davet etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 30.04.2020 - 10:53 | Son Güncelleme : 30.04.2020 - 10:55

MHP'den, CHP'li Özel'in açıklamalarına tepki

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önceki günkü açıklamaları üzerinden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in provokatif söylemler geliştirdiğini savundu.

Bahçeli'nin prompterinin de bilgisayarının da büyük Türk milletine bağlı olduğunu belirten Büyükataman, şunları ifade etti:

"Ancak bir kaset kumpası ile Genel Başkanlık koltuğuna oturan Genel Başkanınızın ve onunla beraber siyasi kariyeri yükseltilen senin, göbekten nereye bağlı olduğunuz merak konusudur.

'Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız' sözü üzerinden Sivas katliamında yaşanan acılara gönderme yapıp Genel Başkanımızı katliama teşvikle suçlamak, senin de partinin de arkanızdakilerin de haddi değildir."

Özel'in açıklamalarını eleştiren Büyükataman, "Sözde CHP sözcüsünü bir an önce Sayın Genel Başkanımızdan ve camiamızdan özür dilemeye davet ediyorum" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...