Milli Piyango satıcısı dolandırıldı

Adana'da bir kişi, ikramiye listesinde bir numarayı değiştirip biletine 5 bin lira çıktığını söylediği Milli Piyango satıcısından 2 bin 250 lira değerinde yılbaşı bileti alarak kayıplara karıştı.

Milli Piyango çekilişi ikramiye listesinde bir numarayı değiştirip biletine 5 bin lira çıktığını söyleyen bir kişi, seyyar bayiden 2 bin 250 lira değerinde yılbaşı bileti alarak kayıplara karıştı.

Merkez Seyhan ilçesi 5 Ocak Meydanı'nda seyyar piyango bileti satıcısı Abuzer Güngör'ün yanına gelen bir kişi, 19 Ekim tarihli özel çekilişte 540413 numaralı biletine 5 bin lira ikramiye isabet ettiğini söyledi.

Yanında getirdiği ikramiye isabet eden numaraların ye aldığı listeyi gösteren şüpheli, biletine çıkan 5 bin lira ikramiyenin 2 bin 250 lirasıyla yılbaşı bileti almak istediğini belirtti.

Listeye baktıktan sonra şüpheliye 100 çeyrek ve 40 yarım yılbaşı bileti veren Güngör, paranın geri kalın kısmını almak için tezgahını arkadaşına emanet ederek Milli Piyango İdaresi Şube Müdürlüğü'ne gitti.

Listeyi inceleyen görevliler, listede ikramiye isabet ettiği belirtilen numaranın son rakamının değiştirildiğini belirledi. Hemen tezgahına dönen Güngör, bileti veren kişiyi göremedi.

Dolandırıldığı anlayan Abuzer Göngör durumu polislere bildirdi. Polis ekipleri, zanlıyı yakalamak için operasyon başlattı.

Kısa sürede olay yerine gelene polis ekipleri, şüphelinin eşkalini alarak bölgede araştırma başlattı.

Güngör, 16 yıllık Milli Piyango bileti satıcısı olduğunu ve ilk defa dolandırıldığını ifade ederek, "Diğer arkadaşlarımı uyarıyorum. Dolandırıcılara karşı dikkatli olsunlar" dedi.

Sayfa Yükleniyor...