Muharrem İnce: Kimse babasının hesabını vermeye mecbur değil

CHP'nin İzmir adayı Tunç Soyer'in 12 Eylül dönemi savcısı olan babası üzerinden devam eden tartışmalara, Soyer ile bir araya gelen Muharrem İnce de katıldı.

Muharrem İnce: Kimse babasının hesabını vermeye mecbur değil

'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı , 'in Ödemiş ilçesinde CHP örgütü tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katıldı.

İnce, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile eşi Neptün Soyer'in de katıldığı yemekte yaptığı konuşmada, Soyer'in, 12 Eylül döneminin savcısı olan babası Nurettin Soyer üzerinden eleştirildiğini hatırlattı.

"Kimse babasının hesabını vermeye mecbur değil. Siz bizim belediye başkan adayımızın babasının hesabını soruyorsunuz, ben de size iki soru soruyorum" diyen İnce şöyle konuştu:

"Bir; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin kardeşi FETÖ'den hapiste. Babanın hesabını veriyorsan, kardeşinin hesabını da vereceksin. İki; darbenin iki numaralı ismi Dişli. General Dişli'nin ağabeyini büyükelçi yaptın. Sana gelince kardeşin hesabını vermeyeceğiz. Bize gelince babaların, dedelerimizin hesabını vereceğiz."

İnce, “Biz babaların dedelerin hesabını da veririz, merak etme. Bunlara takılmayın yalnız İzmir'de 8 belediye bizde değil. Bak İzmir'e ne yakışır. İzmir'e 30, sıfır yakışır" derken, söz alan Tunç Soyer de, “Aziz başkanın başlattığı yerden devam edeceğiz. Aziz Başkan belki de 'nin hiç bir yerinde olmadığı kadar kırsal kalkınmaya değer verdi, güçlendirdi. Onun bıraktığı yerden devam edeceğiz, fazlasını yapacağız" dedi.

Hükümetten bir tek metelik istemediklerini söyleyen Soyer, "Kendi kendimize yerelde kalkınacağız. Çok az günümüz var. Yatacak dinlenecek vakit yok. Mutlaka kazanmak zorundayız, başka çaremiz yok..." şeklinde konuştu.

Öte yandan yemeğe, İYİ Parti Ödemiş ilçe teşkilatı da katıldı. 

Sayfa Yükleniyor...