İstanbul'da 2 ay önce başı kesilerek öldürülen 18 yaşındaki Münever Karabulut'un yakınları, failin yakalanması için bir kez daha eylem yaptı. Baba Süreyya Karabulut’la birlikte cinayetin işlendiği eve yürüyen kalabalık, kapıya siyah çelenk bıraktı.

Bahçeşehir Şelale Caddesi'nde toplanan baba Süreyye Karabulut ile ellerinde Münevver Karabulut'un resmini taşıyan lise öğrencileri ve bazı vatandaşlar, cinayetin işlendiği ileri sürülen villanın kapısına kadar yürüdü.

Kapının önüne siyah çelenk bırakan Süreyya Karabulut, acısının çok büyük olduğunu ifade ederek, ''Kızım bu eve canlı olarak girdi, fakat cansız olarak çıktı. Ben öncelikle kızımın ruhuna bir fatiha okumak istiyorum'' diye konuştu.

"ADALET YERİNİ BULMALI"
Duasının ardından konuşmasına devam eden Karabulut, buraya ilk kez geldiğini belirterek, ''Adaletin yerini bulmasını istiyoruz'' dedi.

Karabulut, çevrede oturan çok sayıda insan olduğunu, komşuların olay anında duyarsız kalmalarına çok şaşırdığını ifade ederek, ''Bu artık kamuya mal olmuş bir dava. Burada tek suçlu yok. Villanın etrafında oturan bir sürü insan var. Cinayet işleneli 60 gün oldu. Olay anı nasıl hiç kimse sesini duymuyor? Biz artık caniler yakalanıncaya kadar her ayın 3'ünde yakalanmalarını dillendireceğiz. Annesi Moskova'daymış. 60 gündür zanlı hala dolaşıyor. Ben ilaçlarla ayakta duruyorum'' şeklinde konuştu.

SLOGANLAR ATILDI
Konuşmanın ardından gruptakiler bir süre evin önünde ''Katiller halka hesap verecek'', ''Geç gelen adalet istemiyoruz'' şeklinde slogan attı.

Grubun villanın önünden ayrılışı sırasında otomobil garajının üzerindeki güvenlik kamerasını gören baba Süreyya Karabulut, basın mensuplarına ''Her tarafta kameralar var. Nasıl oluyor da hiç kimse görmüyor? O taksi buraya nasıl giriyor? Hiç bir şeyi anlamadan o bavulları arabaya koyuyor ve Levent'e kadar nasıl gidiyor?'' diye seslendi.

İHBAR ASILSIZ ÇIKTI
Öte yandan, son olarak Moskova Büyükelçiliği’nde görüldüğü iddia edilen katil zanlısı Cem Garipoğlu ile ilgili bir iddia da Sakarya’dan geldi.

Garipoğlu'nun, bir yolcu otobüsünde olduğu ihbarı üzerine alarma geçen Sakarya Polisi, otobüsü durdurarak kimlik kontrolü yaptı ancak ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı.

Cem Garipoğlu’nun babası Nida Garipoğlu, cinayete iştirak suçundan geçtiğimiz günlerde tutuklanmıştı.