Murat Kurum: Yeniden yükselişi arzulayan bir İstanbul var

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, yerel seçim çalışmalarına devam ediyor. Pendik'te sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Kurum, "Karşımızda her yeri sevgisizlikten, sadakatsizlikten dolayı yönetilemeyen kocaman bir şehir var ve fetret döneminden kurtulmayı bekleyen yeniden yükselişi arzulayan bir İstanbul var'' diye konuştu.

Murat Kurum: Yeniden yükselişi arzulayan bir İstanbul var

31 Mart'taki yerel seçimlere az bir süre kala belediye başkan adayları saha çalışmalarına hız verdi.

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı , Pendik ilçesinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştü.

Kurum, Süper Lig'de mücadele eden Pendikspor'u da ziyaret etti.

''BU MİLLETİ GÜZEL İSTANBUL'A YENİDEN KAVUŞTURACAĞIZ''

''Karşımızda her yeri sevgisizlikten, sadakatsizlikten dolayı yönetilemeyen kocaman bir şehir var ve fetret döneminden kurtulmayı bekleyen yeniden yükselişi arzulayan bir var.'' diyen Kurum, ''Hak ettiği eserleri arayan aziz İstanbul halkı var. Biz bunun için çalışacağız. Bunun için kimsenin mağdur olmadığı bir İstanbul için çalışacağız.'' ifadelerini kullandı.

Yaptıkları her bir çalışmanın daha büyük bir çalışmanın ve değişimin yolunu açtığını belirten Murat Kurum, ''Göreceksiniz biz çalışıp, çabalayıp bu milleti güzel İstanbul'a yeniden kavuşturacağız.'' diye konuştu.

Murat Kurum: Yeniden yükselişi arzulayan bir İstanbul var - 1 Pendikspor Başkanı Mahmut Türkoğlu, kulüp yöneticileri ve sporcularla bir araya gelen Kurum, sahada şut attı.

"BÜYÜKŞEHİRİN YAPTIĞI İŞLER PENDİK BELEDİYEMİZLE YARIŞAMAZ"

, "Pendik'imiz Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye yönetimi tarafından yalnız bırakılmasına rağmen, şöyle geriye dönüp baktığınızda Pendik'te Büyükşehir Belediyesi’nin Pendik'in geleceği adına yaptığı tek bir yatırımdan bahsedemezsiniz. Burada büyükşehirin yaptığı işler emin olun Pendik Belediyemizle yarışamaz." dedi.

''PENDİK'TE BİZİM DÖNEMİMİZDE TRAFİK ÇİLESİ BİTECEK''

Kurum daha sonra ise Pendik'te düzenlenen mitingde konuştu. Murat Kurum'un gündeminde kentsel dönüşüm çalışmaları ve Pendik'e yapılan yatırımlar vardı. Kurum, "Bütün İstanbul'da 39 ilçede 964 mahallemizde kentsel dönüşümü vatandaşımızla el ele vereceğiz. Vatandaşımız mağdur etmeden hep birlikte İstanbul'umuzun dönüşümünü gerçekleştireceğiz." dedi.

''Sizlere söz veriyorum; Pendik'te bizim dönemimizde trafik çilesi bitecek ve ne olacak biliyor musunuz?'' diyen Kurum şöyle devam etti:

''Sevgiye zaman kalacak. Ailelerimize, çocuklarımıza, evlatlarımıza zaman kalacak. Pendik büyüyecek, güzelleşecek, Pendik zenginleşecek. Kıymetli kardeşlerim, biz Cumhuriyet Halk Partili İBB yönetimindekiler gibi algıda usta değiliz.

''BİZ ALIN TERİNDE USTAYIZ''

Biz neyde ustayız biliyor musunuz? Alın terinde ustayız. Onlar algı yapar biz eser yaparız. Onlar boy boy reklam yapar. Biz hizmet yaparız. Çünkü bizim anlayışımızda siyaset nedir biliyor musunuz? Siyaset meslek değildir. Siyaset kariyer büyütme yeri değildir. Siyaset eserdir. Siyaset hizmettir. Biz de evelallah eser bitmez. Müjde bitmez. O zaman ne diyoruz, afetlere dirençli İstanbul diyoruz. Afetlere dirençli Pendik diyoruz ve Pendik'te inşallah yeni yapacağımız yüzlerce sosyal konutla dar gelirli kardeşlerimizi ev sahibi yapacağız. Hayallerine ulaştıracağız. Ve inşallah Pendik'te dönüşüme girmeyen tek bir riskli yapı kalmayana kadar Ahmet Cin başkanımla mahalle mahalle çalışacağız.''

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...