Mustafa Hakkulu cinayetiyle ilgili kan donduran ayrıntı: Öldürdüğünü itiraf ettiği arkadaşı için sosyal medyada kayıp ilanı vermiş

Adana’nın Kozan ilçesinde 13 Aralık’tan bu yana kayıp olarak aranırken, tabancayla öldürülmüş halde bulunan oto yedek parçası satıcısı ve 3 çocuk babası Mustafa Hakkulu’nun (31) cenazesi toprağa verildi. Televizyon kanalında Hakkulu'yu öldürdüğünü itiraf edince gözaltına alınan arkadaşı İsa Dumlu'nun sorgusu sürerken yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Gözaltına alınan Dumlu’nun paylaşımına birçok kullanıcının tepki gösterip yorum yazdığı görüldü.

Mustafa Hakkulu cinayetiyle ilgili kan donduran ayrıntı: Öldürdüğünü itiraf ettiği arkadaşı için sosyal medyada kayıp ilanı vermiş

DANA’da kayıp olarak aranırken, tabancayla öldürülmüş olarak bulunan Mustafa Hakkulu (31) cinayetini, televizyon kanalında itiraf eden İsa Dumlu’nun (27), sosyal medya hesabından, öldürdüğü arkadaşı için kayıp ilanı paylaştığı ortaya çıktı. Gözaltına alınan Dumlu’nun paylaşımına birçok kullanıcının tepki gösterip yorum yazdığı görüldü.
Olay, 24 Aralık akşamı, Kozan ilçesi Postkabasakal Mahallesi’nde meydana geldi. Tarladan evine giden çiftçi, yol kenarındaki dere yatağında erkek cesedi gördü.

İhbarla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yeri incelemesinin ardından cansız bedenin, 13 Aralık’tan bu yana kayıp olarak aranan oto yedek parçası satıcısı, 3 çocuk babası Mustafa Hakkulu’ya ait olduğu tespit edildi. Başından tabancayla vurulduğu belirlenen Hakkulu’nun cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Mustafa Hakkulu cinayetiyle ilgili kan donduran ayrıntı: Öldürdüğünü itiraf ettiği arkadaşı için sosyal medyada kayıp ilanı vermiş - 1

Bengül Güvenç'in eski eşi Mustafa Hakkulu'yu defalarca aldattığı öne sürüldü. İnternetten tanıştığı kişilerle aşk yaşadığı, parası bitince de Mustafa Hakkulu ile yeniden barıştığı öne sürüldü.

Mustafa Hakkulu cinayetiyle ilgili kan donduran ayrıntı: Öldürdüğünü itiraf ettiği arkadaşı için sosyal medyada kayıp ilanı vermiş - 2

BAŞINDAN VURULMUŞ BİR ŞEKİLDE BULUNDU

Hakkulu'nun ihanet ve para yüzünden ortadan kaybolduğu üzerinde durulurken olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Adana’nın Kozan ilçesinde 13 Aralık günü aracı terk edilmiş olarak bulunan ve kendisinden 11 gündür haber alınamayan kişi dere kenarında ölü olarak bulundu. Tarladan evine giden çiftçi, yol kenarındaki dere yatağında bir erkek cesedi gördü. İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından cesedin, 13 Aralık’tan bu yana kayıp olarak aranan Mustafa Hakkulu’na ait olduğu tespit edildi. 

Oğlunun acı haberini alan Mehmet Hakkulu,"Oğlumu paramparça etmişler" diyerek sinir krizi geçirdi. Baba Hakkulu’nun ise oğlunun ensesinden ateşli silahla vurulduğu iddia etti.

Mustafa Hakkulu cinayetiyle ilgili kan donduran ayrıntı: Öldürdüğünü itiraf ettiği arkadaşı için sosyal medyada kayıp ilanı vermiş - 3

CANLI YAYINDA İTİRAF

Bir televizyon kanalında Mustafa Hakkulu ile ilgili yapılan programa katılan arkadaşı İsa Dumlu, canlı yayında cinayeti itiraf etti. Dumlu, birlikte alkol aldıkları sırada Hakkulu'nun eşine ağza alınmayacak sözler sarf ettiğini, bu nedenle de dayanamayıp vurduğunu ileri sürdü. Canlı yayında gözaltına alınıp Kozan'a getirilen şüphelinin sorgusu sürüyor. Otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edilen Hakkulu'nun cenazesi ise götürüldüğü Kozan'ın Yüksekören Mahallesi'nde toprağa verildi.

"GERÇEKTEN PES"

Gözaltında sorgusu süren İsa Dumlu’nun, öldürdüğünü itiraf ettiği ve 24 Aralık’ta öldürülmüş halde bulunan Hakkulu için, 14 Aralık'ta sosyal medya hesabından, kayıp ilanı paylaştığı ortaya çıktı. Dumlu’nun paylaşımında Hakkulu’nun fotoğrafının olduğu ve bilgisi olanların haber vermesini istediği görüldü. Birçok sosyal medya kullanıcısının ise itirafının ardından Dumlu’nun kayıp ilanı paylaşımına, “Gerçekten pes, adamı öldürüp bir de ilan paylaşmış cani. Hem öldürmüş hem paylaşmış” gibi yorumlar yaptı.

Sayfa Yükleniyor...