Nokia Mağaza'nın yıldızı Türkiye

Haftada 2 milyondan fazla uygulama indiren Türkiye, Avrupa'da ilk sıraya yükseldi.

05.12.2011 - 13:35

Nokia Mağaza'nın yıldızı Türkiye

Nokia Mağaza Türkiye’de toplamda 100 milyon indirme sınırını aştı. Böylece Türkiye Avrupa ülkeleri arasında birinci sıraya yerleşti. Nokia Türkiye'den yapılan açıklamaya göre Türk geliştirici firmaların uygulamalarına tüm dünyadan da yoğun talep var.

Dünya çapında son bir yılda yüzde 300 büyüdüğü açıklanan Nokia Mağaza'dan günde indirilen uygulama sayısı 10 milyonu geçti. Türkiye ise haftada indirilen yaklaşık 2,2 milyon içerikle Avrupa’da ilk sırada, dünya çapındaysa en aktif 3 ülke arasında. Türkiye'de Dijital gözlük, Teknomart ve Cohous firmalarının uygulamaları 1 milyon indirilme sayısını geçti.

Dijital gözlük, İstanbul, İzmir, Ankara, Cumhuriyet, Ramazan, Camiler, Günün Duası, Namaz Vakitleri gibi temalar ile öne çıkarken, Cohous firması İstila, Fetih, Davul Zurna, Bul Karayı Al Parayı, Zabıta, Hoptek ve Football Star gibi oyunlarla dikkat çekiyor. Teknomart firmasının Alcoholmeter, Rus Ruleti, Acil Telefonlar, İdeal Kilo gibi uygulamaları 20 den fazla ülkede 1,5 milyonun üstünde indirme sayısına ulaştı. Nokia Mağaza'da 90 binden fazla uygulama bulunuyor. 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...