Nokia'dan küfürlü tweet özrü

Nokia, yaratıcı tweet'lerle rakiplerine gönderme yapmaktan geri kalmazken, iki gün önce atılan bir tweet'le takipçilerini şaşkına çevirdi.

Nokia'dan küfürlü tweet özrü

Nokia, sosyal medyanın vazgeçilmezlerinden olan Twitter'ı yoğun olarak kullanan teknoloji devlerinden bir tanesi. Cep telefonu devi, bir hafta önce Britanya hesabı üzerinden BlackBerry'e gönderme yaparak sosyal medyadaki rekabete renk katarken, Yeni Zelanda hesabından atılan küfürlü tweet'le de takipçileri şaşkınlığa uğrattı.

Nokia, kısa süre sonra silinen küfürlü tweet'in bir gün sonrasında takipçilerinden özür diledi. 26 Kasım'da atılan ve takipçilere doğrudan küfreden tweet'in, bir hacker saldırısı mı yoksa sinirleri bozuk bir çalışandan mı kaynaklandığı bilinmiyor. Akıllara gelen bir diğer olasılık da, Nokia Yeni Zelanda hesabına erişimi bulunan bir kişinin hesapları karıştırmış olması.

Nokia'dan küfürlü tweet özrü - 1

Nokia, tüm takipçilerine değer verdiklerini belirterek özür diledi ancak söz konusu tweet, BB'ye yapılan başarılı göndermeye de gölge düşürdü. 21 Kasım'da atılan tweet'te, BB'nin "Eğer etrafınızda bir tane (BlackBerry) kullanan yoksa, doğru kişileri bilmiyorsunuz" mesajına cevap verilmişti.

Nokia, "BlackBerry olan birisini bilmiyorsunuz çünkü herkes Lumia'a ya geçti" tweet'ini atmıştı.

Nokia'dan küfürlü tweet özrü - 2

Sayfa Yükleniyor...