O komutan da Yarbay Tatar'ın cenazesinde

“Amirallere suikast planı” soruşturmasında 2. kez yakalama emri çıkartıldıktan sonra intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın cenazesi toprağa verildi. Törene suikast planlandığı iddia edilen Oramiral Eşref Uğur Yiğit de katıldı.

O komutan da Yarbay Tatar'ın cenazesinde

Kocatepe Camisindeki cenaze törenine Deniz Yarbay Ali Tatar'ın eşi Nilüfer, kızı Gökçen, annesi Satı Tatar, kardeşleri ve yakınlarının yanı sıra Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ile Genelkurmay İkinci Başkan Yardımcısı Orgeneral Bilgin Balanlı da katıldı.


Oramiral Eşref Uğur Yiğit'in ismi, Yarbay Tatar için ikinci kez yakalanma emri çıkartılan "Amirallere suikast planı" soruşturmasında hedef olduğu iddia edilen amiraller arasında yer alıyordu.

Öğle namazının ardından Tatar için cenaze namazı kılındı. Tatar'ın cenazesi Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

YARBAY'IN EŞİ: ORDUYA KOMLO KURUYORLAR
Yarbay Ali Tatar'ın eşi Nilüfer Tatar, Kocatepe Camisine gelişi ve taziyeleri kabulü sırasında eşinin, onuruyla öldüğünü belirterek ''Hiçbirinde gerçek belge yok. Askeriyeye komplo kuruyorlar'' dedi.

Eşinin intiharından, soruşturmayı yürüten Savcı Süleyman Pehlivan'ı sorumlu tutan Nilüfer Tatar, suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

O komutan da Yarbay Tatar'ın cenazesinde - 1


OĞLU: HASTANEYE GİTMESİNE İZİN VERMEDİLER
Tatar'ın halasının oğlu Hasan Açık, olay günü Yarbay Tatar'ın, evine gelen savcı ve polislere, ''bunalımda olduğunu, hastaneye gitmek istediğini'' söylediğini, görevlilerin buna izin vermediğini öne sürdü.

KIZ KARDEŞİ: MADALYALARINI KISKANDILAR
Yarbay Tatar'ın kız kardeşi Hürriyet Ünver ise ''Kardeşimin madalyalarını kıskandılar'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...