Obezite kadınlar için neden daha tehlikeli?

Obezite nasıl anlaşılır? Obezlikten korunmak için neler yapılmalı? Obezite kadınlar için neden daha tehlikeli? Sağlık Bakanlığı Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Daire Başkanı Nazan Yardım, tüm bu sorulara NTV'ye Sorun'da yanıt veriyor. Sorularınız için; ntvyesorun@ntv.com.tr

NTV Haber 29.04.2013 - 14:35

Obezite kadınlar için neden daha tehlikeli?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre yetişkinlerin yüzde 17,2’si obez, bu da 9.4 milyon kişinin obez olduğu gerçeğini ortaya çıkarıyor. Türkiye nüfusunun giderek kilo aldığını ortaya koyan rakamlara göre obezite sorunu da artıyor.

TÜİK verilerine göre 2008 yılında yüzde 15,2 yani 7.7 milyon kişi obezdi. 2012’de ise yüzde 17,2’ye yani 9.4 milyon kişiye ulaştı. Araştırmanın ortaya koyduğu başka bir gerçek ise; obezite sorunu kadınlarda daha can yakıcı hal alması.

Sağlık Bakanlığı’nın özel poliklinikler açarak mücadele etmeye çalıştığı obezite sorunu NTV’ye Sorun’da.

Obezite nasıl anlaşılır? Obezlikten korunmak için neler yapılmalı? Obezite kadınlar için neden daha tehlikeli? Sağlık Bakanlığı Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Daire Başkanı Nazan Yardım, tüm bu sorulara NTV'ye Sorun'da yanıt veriyor.

NTV'ye Sorun saat 16.15'te NTV'de.

Sorularınız için; ntvyesorun@ntv.com.tr

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...