ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (104. Dönem GG sınav sonucu görüntüleme)

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınav sonuçlarına yönelik araştırmalar sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) takvimi doğrultusunda ÖGG sınavı 26 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirilmişti. ÖGG sınavına katılım sağlayan adaylar, sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki, ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (104. Dönem GG sınav sonucu görüntüleme)

2023 ÖGG sınav sonuçları için geri sayım başladı. 104. Dönem ÖGG sınav sonuçları 26 Ağustos tarihinde uygulanmıştı. Sınava katılım sağlayan adaylar ise sonuç tarihini araştırmaya başladı. Peki, ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖGG NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonrası açıklanacak olan ÖGG sınav sonuçları için tarih belli oldu.

Buna göre; 104. dönem ÖGG sınav sonuçları 15 Eylül 2023 tarihinde (bugün) ilan edilecek.

ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (104. Dönem GG sınav sonucu görüntüleme) - 1

ÖGG SINAVI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Silah Farkı sınavına katılan adayların sınavdan başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir.

Silahsız özel güvenlik temel eğitim sertifikası bulunan kişilerin silahsız yenileme eğitimi ile birlikte silah farkı eğitimi alarak özel güvenlik yenileme sınavına silahlı sınav türünden katılacak adayların başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir. Başarı sağlanamaması durumunda sınav sonucu silahsız olarak değerlendirilecektir.

ÖGG SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

104. dönem ÖGG , Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet üzerinden sorgulanacak.

Adaylar, "https://onlineislemler..gov.tr/ozelguvenlik/Sayfalar/sinavsonuc.aspx" adresi üzerinden sonuçlarına ulaşabilecek.

ÖGG SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

Sayfa Yükleniyor...