Patlamada oğlu yaralanan baba: Oğlum bombacıyı görmüş

Ankara'daki terör katliamında yaralanan öğretmen Abdulselam Altun'un babası, oğlunun bombayı ateşleyen kişiyi gördüğünü öne sürdü. İddiaya göre bombacının üzerinde iki çanta vardı. Birini yere bıraktıktan sonra saldırıyı gerçekleştirdi.

Haberler - DHA 11.10.2015 - 17:09

Patlamada oğlu yaralanan baba: Oğlum bombacıyı görmüş

Ankara'daki patlamanın ardından yaralı yakınlarının Ankara Numune Hastanesi'ndeki bekleyişi devam ediyor. Hastanede yaralı olarak yatan Abdulselam Altun'un babası, basın mensuplarına oğlunun hastaneye kaldırılmadan önce bombacıya ilişkin görgü tanıklığını aktardı. Altun, ölenler arasında akrabalarının olduğunu toplam 3 çocuğunun da yaralandığını söyledi.

''BEN BOMBA DEDİM, PANİKLEDİ''

Mehmet Ali Altun, oğlunun bombacıyı gördüğünü dile getirerek, şunları söyledi:

"Bütün dünya basınına söylüyorum. Bombacının sırt çantası vardı, sakallıydı. Çocuğum bombacıyı görüyor. Oğlum bana, 'İlk önce gözümün önüne gelince şüphelendim. Sanki hissettim. Ben bomba dedim, bu adam panikledi, kaçtı. Ama elindeki çantayı bıraktı, sonra da bir şeye bastı, ortalık ateş oldu' dedi. Çocuğumun bütün yüzü, saçları, elbiseleri yanmış.

''BOMBACI ÖLDÜ MÜ ÖLMEDİ Mİ BİLMİYORUM''

Çocuğumun ayakları kopmuş. Bombacı öldü mü ölmedi mi bilmiyorum. Çocuğum bombacıyı görmüş. Kendisi elindeki bombayı bırakmış, elinde pim varmış. Oğlum 'bastığında üstüme ateş geldi' dedi.''

Sayfa Yükleniyor...