Webit 2012′nin son gününde, Dijital Pazarlama ve Yenilik Konferansı’nda ‘tvyo’nun katkılarıyla ‘Televizyonu yeniden tanımlamak’ adlı panel düzenlendi.

Ntvmsnbc Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Yeşiltepe’nin yönettiği panele, Razorfish şirketinin Londra ofisinden David Harvey, Broadband TV Research Informa Telecoms&Media şirketinin TV araştırmaları baş analisti Rob Gallagher ve Mediaset Premium şirketinin İçerik ve Ürün Geliştirme Bölüm Başkanı Antonio Gioia katıldı.

Panelde ele alınan konulardan biri, sosyal medya ve mobil teknolojinin getirdiği en son yeniliklerden olan, Doğuş Yayın Grubu’nun yeni projesi ‘tvyo’ oldu.

Panelin moderatörlüğünü üstlenen Yeşiltepe, mobil ağlar sayesinde dijital devrim yaşandığını belirtti. Yeşiltepe, daha sonra tvyo’dan Alp Öcal’a tvyo’nun hayatımızda neleri değiştireceği sorusunu yöneltti:

"tvyo bir video platformu. Yerel ve uluslararası televizyon dizilerine, en son müzik kliplerine ve spor haberlerine ulaşmak mümkün olacak. Çoklu ekran özelliğiyle izleyiciler içeriklere akıllı telefonlarından, tabletlerinden ya da bilgisayarlarında ulaşabilecekler" açıklamasını yapan Öcal, tvyo’nun çok yakında yayına geçeceğini açıkladı.

TELEVİZYON ÖLMEDİ
Yeşiltepe, paneldeki isimlere televizyonun geleceği üzerine odaklanan sorular yöneltti.

Mediaset Premium şirketinin Proje Müdürü Antonio Gioia, İtalya’ya sosyal medya ve televizyonu nasıl bir araya getirdiklerine değindi. "Televizyon ölmedi. Sadece onu nasıl deneyimlediğimiz değişti" açıklamasını yapan Gioia, TV izleyicilerinin yüzde 30’nun TV izlerken akıllı telefon kullandıklarını ve izledikleri içerik hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istediklerini belirtti.

Buradan yola çıkarak Mediaset'in gerçek zamanlı bir sosyal deneyim başlattığını belirten Gioia, artık TV izleyenlerin tek bir tuşla yaptıklarını sosyal medyadan paylaşabileceklerini açıkladı.

ONLINE VİDEO REKLAMLARI YÜKSELECEK
Inferma Telecoms&Media şirketinin Başkanı Rob Gallagher, sözlerine ‘Televizyon öldü mü?’ sorusuyla başladı. Gallagher’e a göre televizyon varlığını gelecekte de koruyacak ancak online videoya olan talep hızla artacak.

Türkiye’de online video reklamlarının daha hızla yükseldiğine dikkat çeken Gallagher, televizyonun internet bağlantısı olmayanlar sayesinde varlığını koruyacağına dikkat çekti.