İstanbul'da organize suç örgütü operasyonu

Hayali ihracat yaptıkları iddiasıyla aralarında gümrük memuru, iş adamı ve döviz bürosu çalışanlarının da bulunduğu 52 kişi gözaltına alındı. Bir iş adamı rezidansında gözaltına alınırken, 14 kişi daha aranıyor.

Anadolu Ajansı 19.05.2015 - 10:18

İstanbul'da organize suç örgütü operasyonu

İSTANBUL - Hayali ihracat yaptıkları iddiasıyla aralarında gümrük memuru, iş adamı ve döviz bürosu çalışanlarının da bulunduğu 52 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, hayali ihracat yapan kişilerin yakalanması amacıyla Bakırköy, Küçükçekmece ve Başakşehir'in de arasında bulunduğu bazı ilçelerde belirlenen 95 adrese sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube ve Özel Harekat Şube müdürlükleri polislerinin de destek verdiği operasyonda, hayali ihracat yaptıkları iddiasıyla 52 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, hastanelerde doktor kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesine getirildi.

Şüpheliler arasında gümrük memuru, iş adamı ve döviz bürosu çalışanlarının da bulunduğu bildirildi. Operasyonda bir iş adamının Başakşehir'deki rezidans dairesinde gözaltına alındığı öğrenildi.

Şüphelilerin, yurt dışından getirdikleri tekstil ürünlerini gümrükte sahte evrak düzenleyerek iç piyasaya sundukları, vergi kaçakçılığı yaparak devleti zarara uğrattıkları iddia edildi.

Soruşturma kapsamında 76 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğu bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...