Özel derste cinsel istismara 16 yıl hapis talebi

Ankara'da ilkokulda sınıf öğretmeni Hüseyin G. hakkında, 4'üncü sınıf öğrencisi F.A.A. ile ablası A.A.A.'ya ücretsiz özel ders vermek için gittiği evlerinde cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 16 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Özel derste cinsel istismara 16 yıl hapis talebi

İlkokulda eğitim gören, Somali uyruklu 4'üncü sınıf öğrencisi F.A.A., öğretmeni Hüseyin G.'nin özel bölgelerine dokunduğunu ileri sürerek durumu ailesine anlattı.

Kızın ablası A.A.A. da Hüseyin G.'nin, ücretsiz Türkçe dersi vermek için evlerine geldiğinde aynı şekilde özel bölgelerine dokunduğunu iddia etti. Ailenin şikayetiyle gözaltına alınan Hüseyin G., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturması sonunda Hüseyin G. hakkında, iki kardeşe yönelik eylemleri nedeniyle, "Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" suçundan 6 yıldan 16 yıla kadar hapis talebiyle iddianame düzenlendi.

Özel derste cinsel istismara 16 yıl hapis talebi - 1

11'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede ifadesine yer verilen baba B.İ.M.A., Hüseyin G.'nin küçük kızının öğretmeni olduğunu, çocuklarına ücretsiz ders vermeyi teklif ettiğini, farklı günlerde eve gelerek çocuklarına ders verdiği sırada cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürerek, şikayette bulundu.

Suçlamayı kabul etmeyen Hüseyin G. ise kızlarının Türkçesi zayıf olduğu için babanın özel ders talebinde bulunduğunu mağdurlar dahil tüm öğrencilerine başarılarını takdir etmek için dokunduğunu iddia etti.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...