Özgür Özel'den emekli maaşı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, emekli maaşının en az asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini söyledi. Özel, gelecek hafta konuyla ilgili kanun teklifinde bulunacaklarını da açıkladı.

Özgür Özel'den emekli maaşı mesajı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir restoranda muhtarlarla bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada her siyasi partiden emeklilerin olduğunu belirten Özel, "Emekliler, hepimizin minnet borçlu olduğu, bu ülke bu noktalara gelene kadar çalışmış, alın teri akıtmış, göz nuru dökmüş, evlatlar yetiştirmiş ve hepimize emanet büyüklerimizdir. Bu 7 bin 500 lirayı, bizim önerimiz, kanun teklifimiz var, en az asgari ücret seviyesine çıkarmak durumundayız. Bu çağrıyı Turgutlu'dan 'ye yapıyorum." ifadelerini kullandı.

"BUGÜN ESNAF, ÇALIŞAN, ÇİFTÇİ VE EMEKLİ ZOR DURUMDA"

Türkiye'de esnafın, çalışanların, çiftçinin ve emeklilerin zor durumda olduğunu, enflasyon altında ezildiğini savunan Özel, şöyle devam etti:

"Ne diyorlardı? 'Seçimden sonra fiyatlar düşecek.' 2023 enflasyon hedefi tek haneliydi. Elbette belliydi ama 'Hızla fiyatların belini kıracağız.' diyorlardı. Bir küçük çalışma yaptık. Bakın sadece İstanbul Ticaret Odasının hesabına, verilerine göre, gıda fiyatlarındaki artış yüzde 80,5. Oysa dünyada bu yıl gıda fiyatlarında yüzde 10 oranında düşüş yaşandı. Bu iktidar yeniden yetki aldığı 28 Mayıs'tan şu ana kadar, daha mayıs ayına 4 ay var, benzin yüzde 85 zamlandı. Mazot yüzde 109, ekmek yüzde 60 zamlandı. Makarna yüzde 91, yumurta yüzde 55 zamlandı."

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook
  • Etiketler :
  • Haberler -
  • Türkiye
  • Özgür Özel
  • Emekli Maaşı

Sayfa Yükleniyor...