Özgüven: Bu kavga bitmedi

Vatandaşlara ücretsiz su dağıtmasıyla tanınan Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, hakkındaki tutuklama kararının kaldırılmasının ardından yurda döndü. İşlemediği suçtan dolayı 8 yıl 4 ay hapis cezası aldığını belirten Özgüven, “Suç işlemedim, hakkımı arayacağım. Bu kavga bitmedi” dedi.

Anadolu Ajansı 03.05.2013 - 14:35

Özgüven: Bu kavga bitmedi

İsveç'ten Ankara aktarmalı kente gelen Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven'i, Adnan Menderes Havalimanında ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ile çok sayıda partili karşıladı.

Havalimanı çıkışında yurtdışında bulunduğu sırada dünyaya gelen torunu Çınar'ı kucağına alarak kameralara poz veren Özgüven, çok mutlu olduğunu söyledi.

Olaydan üzüntü duyduğunu belirten Özgüven, “Kendim için üzüldüm ama belediyedeki memurların içeriye girmesi gerçekten acıttı” dedi.

“Bu kavga bitmedi” diyen Özgüven, şöyle konuştu:

"Yasa değişikliğiyle çıkmış olmak biraz ağrıma gidiyor. Suç işlemedim, kamuoyunu zarara uğratmadım. Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde hakkımızı arayacağız. Yapılmamış bir ihaleyi yapılmış gibi gösterip insanlar cezalandırılamaz. Bunun peşini bırakmayacağız."

Özgüven, belediye başkanlığı görevine kaldığı yerden devam edeceğini de sözlerine ekledi.

"İhaleye fesat karıştırmak" iddiasıyla iki ayrı davadan aldığı 8 yıl 4 ay hapis cezası geçen yıl kasım ayında Yargıtayca onanan Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, yurtdışına çıkmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...