Özlem Öz - Tayyar Öz kimdir? Doktor Tayyar Öz ve eşi fenomen Özlem Öz ne ile suçlanıyor?

Dilan - Engin Polat soruşturmasından sonra gözler doktor Tayyar Öz ve eşi fenomen Özlem Öz'e çevrilmişti. Çift hakkındaki iddiaları ilk olarak Avukat Feyza Altun gündeme getirmişti. Altun, Öz çiftinin böcekli tarhanalar ve son kullanma tarihi geçmiş ürünler sattığını iddia etmişti. Peki, Özlem Öz - Tayyar Öz kimdir?

Özlem Öz - Tayyar Öz kimdir? Doktor Tayyar Öz ve eşi fenomen Özlem Öz ne ile suçlanıyor?

Özlem Öz - Tayyar Öz çiftiyle ilgili iddialar sosyal medyaya damga vurdu. Çifti yakın takibe alan Feyza Altun, bu çiftle ilgili "Bu Tayyargiller sürekli sağlık beyanında bulunuyor. Adam ortopedistmiş ama gece gündüz krem ve içinde bal olan bir ürünü 1 yaş altında çocuklara öneriyor. Daha önce sağlık beyanından 340 bin TL ceza yemişler. Dandik kremler ve bebekler için macun satarak havuzlu villalarda yaşıyor, Range'lere biniyorlar..." demişti. Altun, Öz çiftinin böcekli tarhanalar ve son kullanma tarihi geçmiş ürünler sattığını da iddia etmişti.

NE İLE SUÇLANIYORLAR?

Güzellik merkezi işleten ve e-ticaretle uğraşan fenomeni Özlem Öz ve Tayyar Öz hakkında da inceleme başlatıldığı öğrenilmişti. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne farklı tarihlerde yapılan ihbarlar üzerine yapılan araştırma sonucunda 24 Kasım 2023 tarihinde Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz hakkında "resmi belgede sahtecilik", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek" ve "vergi usul kanununa muhalefet" suçlarından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Özlem Öz - Tayyar Öz kimdir? Doktor Tayyar Öz ve eşi fenomen Özlem Öz ne ile suçlanıyor? - 1

ÖZLEM LİNA ÖZ KİMDİR?

Özlem Lina Öz, 17 Kasım 1989 tarihinde dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Hemşirelik Bölümü'nü tamamladı. Eğitimini tamamlandıktan sonra Op. Dr. Tayyar T. Öz ile hayatını birleştirdi. Üç kız çocukları olan Özlem Lina Öz, dördüncü bebeğini bekliyor.

2021 yılında büyük bir takipçi kitlesine ulaşan ve şimdilerde 2.5 milyon takipçisi olan Özlem Öz, Dilan Polat'ı taklit ettiği yönünde eleştiriler almasıyla gündeme gelmişti.

TAYYAR TAYLAN ÖZ KİMDİR?

Dr. Tayyar Taylan Öz, 1987 yılında Kahramanmaraş’ın Süleymanlı Kışla köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Süleymanlı köyünde tamamlayan Öz, Lise eğitimini Kahramanmaraş İbrahim Çalık Lisesinde Tamamladı. istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı.ı TUS sınavında İstanbul Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölününü kazandı. 5 yıl sonra Ortopedi ve travmatoloji uzmanı ünvanını aldı. Mecburi görevini Şanlıurfa Siverek Devlet Hastanesinde yaptı.

Sayfa Yükleniyor...