Paralarını alamayan işçilerden hastanede eylem

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tadilatında çalışan bir grup işçi, ücretlerinin ödenmediği gerekçesiyle hastane balkonunda oturma eylemi başlattı.

Paralarını alamayan işçilerden hastanede eylem

Hastanenin tadilatında görev yapan işçiler, çalıştıkları bölümün 5. katındaki balkona çıkarak, ''Hakkımızı istiyoruz'' yazılı pankart açtı. Zaman zaman slogan atan gruba aşağıda toplanan bir grup işçi de destek verdi.

Eyleme katılan işçilerden Gürhan Güzel, çatıya çıkan kişilere destek vermek amacıyla burada olduklarını belirterek, ''Bu işçiler 6 aydır bu inşaatta çalışıyor. Ancak 6 aydır ücretleri ödenmediği için işi bıraktılar. Sigortaları yatırılmadığı için 55 gündür iş yapamıyorlar'' dedi.

Güzel, bir an önce bu mağduriyetin giderilmesini istediklerini kaydederek, ''İşçilerle birlikte aileleri de mağdur oldu. Gerekli her yere başvuruları yaptık. Ancak kimse muhatap olmadı. Burayı bırakıp gitmemizi istediler. Sigortalarımızın yatırılmasını ve ücretlerimizin ödenmesini istiyoruz. Sesimizin duyurulması için en son olarak çatıya çıktık. Taleplerimizin kabul edilmesini istiyoruz'' diye konuştu.

Polis çevrede güvenlik önlemi alırken, oturma eylemi devam ediyor.

Paralarını alamayan işçilerden hastanede eylem - 1

Sayfa Yükleniyor...