Parti binasına kumar operasyonu

Geleceğin Türkiye Partisi Adana İl Başkanlığına düzenlenen operasyonda kumar oynanması için yer sağladıkları öne sürülen 7 kişi adliyeye sevk edildi, kumar oynadıkları iddiasıyla 104 kişiye para cezası kesildi.

Anadolu Ajansı 22.08.2015 - 10:23

Parti binasına kumar operasyonu

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, daha önce de operasyon düzenledikleri merkez Seyhan ilçesi Çakmak Caddesi'ndeki iş merkezinde bulunan parti binasında kumar oynatılmaya devam edildiği istihbaratını aldı.

Bunun üzerine operasyon düzenleyen ekipler, kapının açılması için yaptıkları uyarıya olumlu yanıt alamayınca balyozla duvarın bir bölümünü kırmaya başladı. Ekipler, bu sırada bir kişinin kapıyı açmasıyla içeriye girdi.

Binada yapılan aramada, çekiliş topları ve bazı elektronik cihazlar ele geçirildi, kumar malzemelerinin kadınlar tuvaletindeki atık su tahliye borusundan bodrum kata kaçırılmasını sağlayan düzenek ortaya çıkarıldı.

Operasyonda, aralarında İl Başkanı Bayram İ'nin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı, kumar oynadığı iddia edilen 104 kişiye iki yüz sekizer lira ceza uygulandı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Bayram İ. ve 6 şüpheli, Adana Adli Tıp Birimindeki sağlık kontrolünün ardından "kumar oynanması için yer sağlamak" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Bayram İ'ye, daha önce aynı suçtan parti binasına 250 metreye kadar yaklaşmama cezası verildiği, bu nedenle hakkında ayrıca işlem yapılacağı öğrenildi.

Güven Partisi ve Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi İl Başkanlığı ile Çukurova Eğlence Konaklama-İş Sendikası olarak da kullanılan aynı binaya kumar oynatıldığı iddiasıyla daha önce birçok kez operasyon düzenlenmişti.

Sayfa Yükleniyor...